Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Katéteres értágítás?

Katéteres értágítás?

Figyelt kérdés
Édesanyám stroke-ot kapott és a vizsgálatok kimutatták, hogy a nyakában két ér van összeszűkülve olyan 70-80%-ban. A combjában lévő éren keresztül fognak majd egy katétert felvezetni és ballonnal tágítják ki a beszűkült eret. Na most az a kérdésem, hogy aki élt már át hasonlót tegye már meg, hogy leírja a tapasztalatát. Mennyire fáj? Elérzéstelenítik esetleg gerincbe kap majd érzéstelenítőt? Valamint utána, hogy lehet kibírni azt a 24 órás mozdulatlanságot nyomókötésekkel és egyebekkel? Persze az orvos azt mondja nem fáj egyáltalán, de mégis kiváncsi lennék egy olyan ember véleményére aki át is élte ezt. Köszönöm a válaszokat.

#ballon #katéter #értágítás #stroke #ballonos értágítás
2018. febr. 9. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem még csak most lesz tavasszal hasonlo beavatkozasom. Szivkateterezes, csak nekem szivritmuszavar miatt fogjak csinalni, de ha jol tudom ugyanazzal a mocerral. Elvileg helyi erzestelenitest kap oda, ahol megnyitjak az arteriat, es utana elvileg nem erez az ember fajdalmat, csak max kellemetlenseget. Szerintem , ha kéri elbódítják, és akkor semmit nem fog erezni, mert aludni fog:)

Elvileg rutin beavatkozas. Bár , mint irtam en is még csak elotte vagyok...

2018. febr. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
bocsanat nem mocer, hanem modszer:)
2018. febr. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Általános bódítást biztosan nem fognak használni, mert akkor nem tudják ellenőrizni az agyműködését, hogy eszméleténél van-e, tud-e beszélni, stb. Ezt vizsgálat közben folyamatosan ellenőrzik, azaz beszélgetnek vele.

Rutinvizsgálat, napi ötöt is megcsinálnak egy jó laborban.

24 óra fekvésről van szó, kicsit lehet mozogni, lesz a lágyékára, a szúrás helyére kötözve kis homokzsák, hogy nyomja a területet.

Nem érdemes ellenkezni, mert csúnyán bevérezhet a terület. Lényeg, hogy ne üljön fel.

Kis melegségérzetekkel jár a kontrasztanyag adagolása, utána ajánlott sok folyadékot fogyasztani, hogy kimosódjon a szervezetből.

A szúrás és egy pici metszés helyi érzéstelenítésben történik. Utána nyomkodást, dolgozást érezhet, fájdalmat nem.

Sokkal kisebb traumával jár, mint egy műtét.

2018. febr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem a doki azt mondta elbódítanak... de akkor örülök, ha mégsem:)
2018. febr. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Annyit szeretnék még kérdezni, hogy lehet kérni valamiféle nyugtatót, hogy kibirja azt a 24 órás fekvést?
2018. febr. 10. 08:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, biztos lehet kérni.
2018. febr. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!