Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ti nem tartjátok igazságtalans...

Ti nem tartjátok igazságtalanságnak, hogy 18 év alatt a szülőd dönt az egészségügyi állapotot illetően?

Figyelt kérdés

Akár erőszakkal is beadhat gyógyszert.

Egy babánál oké, de egy 16-17 éves már lehet szabad akarata.


2018. febr. 11. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Jogilag nem lehet szabad akarata. Ez van. De sokszor megbeszélik a kezelést a dokik a fiatal betegekkel. ha nem akarja a gyerek, akkor azt a szüleivel kell tudnia megbeszélni, de az orvos azt teheti amire a szülő/gondviselő engedélyt ad
2018. febr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem ismerem pontosan a jogi helyzetet. De mivel 14 éves kor feletti gyerek már több területen is maga dönthet (vagyis inkább van beleszólása az őt érintő ügyekbe, pl. továbbtanulás, a szülők válása esetén nyilatkozhat, hogy melyik szülőhöz szeretne kerülni, stb.), úgy gondolom, ezen a területen sem szabad teljesen figyelmen kívül hagyni az akaratát. Ha valós helyzetről van szó, próbálj meg tájékozódni pl. a gyermekvédelmisnél az iskolában, vagy a családsegítőnél.
2018. febr. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Leilus29 válasza:
En 15evesen egyedul mentem elosszor noi orvoshoz kiiratni antikoncepciot es semmi problema nem volt anyukam akart velem jonni de mondtam nekibhogy maradjon csak otthon
2018. febr. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Akkor a naaagy önérzetes 16 éves oldja meg egyedül.


Vagy mehet dolgozni is, hiszen ő "már felnőtt".

2018. febr. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Leilus29 válasza:
Itt nagyon okos emberek vannak kepzeld el en nagy 16 eves letemre suli mellett dolgozom es sajat magam veszem a ruhaim es a gyogyszerem is ;) szoval ami ugymind nekem kell azt en be is biztositom magamnak :)
2018. febr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!