Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vakbélműtét előtt mennyire...

Vakbélműtét előtt mennyire kell levetkőzni?

Figyelt kérdés
Vakbélműtét előtt mennyire kell levetkőzni ?
2010. jún. 7. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:
hát teljesen!:P de nyugi, letakarnak ilyen zöld pokrócszerűséggel, úgy tolnak be a műtőbe...
2010. jún. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minden műtétnél teljesen meztelenre.
2010. jún. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
97%

Nekem 1 évvel ezelőtt volt vakbélműtétem. Úgy történt, hogy délután megvizsgált az orvos és közölte, hogy még este műtét. Már akkortól nem ehettem, nem ihattam, kaptam kórházi hálóinget, az alá nem vehettem fel se bugyit, se kisinget, se egyéb fehérneműt, elmentem zuhanyozni, rendbehoztam magam, utána ebben az egy szál hálóingben lefektettek, adtak infúziót, aztán jött a műtősfiú értem, hozta a gurulós ágyat, levetkőztettek, levették rólam azt az egy hálóinget is, és meztelenül felfektettek az ágyra, betakartak vmi takaróval és úgy toltak a műtőbe. A műtőben már szinte csak középen volt rajtam egy kicsit a takaró, amíg vártuk az orvost, aztán megkaptam az altatót és tovább nem emlékszem semmire. Amikor felébredtem, akkor is meztelenül ébredtem a kórházi ágyamban, csak a takaró volt rajtam, de alatta teljesen meztelen voltam, csak a hasi kötés volt rajtam.


24/L

2010. jún. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

Fú,nagyon durva,hogy meztelenül bedugnak az ágyba úgy hogy nem is tudsz magadról és ki tudja még ki látot tök pucéron,nekem az értelmi és mozgássérült ünokaöccsémnek volt 15 évesen a felnőtt osztályon műtétje(láb,és egyébként nem hülye megért mindent és tökre átlát az embereken hogy rossz v. jó indulatú,szóval nem hülye gyereke,csak 11 éves szintem van)és kikellett kipszelni a lábát hát pont látogatás volt és a többi beteghez is jöttek látogatok és a takaró alatt a kereszt gipsz miatt nem lehetett rajta alsó,ezt az össze nővér tudta,ez a hülye pic.a,már bocs hogy ezt mondom a nővérrel,de az ilyenre csak ilyet lehet mondani,ott akarta felrázni mindneki előtt a takarót,amikor egy csomó látogató volt és a kissrác szólt hogy fel ne merje emeli,mert hát tudjuk a lényeget mindenki látta volna.


Szóval elég durva,hogy egy adott teset területet űtenek vakbél esetén bőven elegendő lenne,ha steril hálóingbe lehetne bemenniés azon lenne egy olyan kis kinyitható nyillás amin a műtét zajlanak,nem kellene senkit se pucéron műteni,tök megalázó és tényleg ki tudja amig kábult az ember és ágyba fektetik lehet a szobatárs,a látogató és bárki láthatja még,ez tök sértő.


Ezek után inkább beledöglök valamibe mint hogy megalázzanak,érdekes láttam külföldi műtéteket és ott simán át tudott steril zöld köppenybe öltözni az ember és nem pucéron műtötték,simán az műtendő tájnál ki lehetett gomobolni a köppenyt,azért ez sokkal emberségesebb lenne.

2010. jún. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!