Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen szakorvosi vizsgálatokr...

Milyen szakorvosi vizsgálatokra érdemes eljárni?

Figyelt kérdés

Konkrét panasz nékül, szűrés jelleggel.

Pl. szemészet, fülészet stb.

Évente, félévente?

Milyen más szakorvos van még?


20 és 30 év közötti férfiként.



2018. febr. 25. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
ortopédia, sebészet, neurológia, onkológia, gasztroenterológia, ultrahang, tüdőröntgen, pajzsmirigyvizsgálat, gyomortükrözés, vastagbéltükrözés, végbéltükrözés, urológia, bőr és nemibeteg-vizsgálat, CT, MRI, elmeorvosi, stb. Ezeken a helyeken jól el lehet szórakozni, mindíg vár ott vagy 15 beteg. Aki beteg. Szerencsére mindenhova kell beutaló. Sok sikert és kellemes vizsgálatokat.
2018. febr. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Évente teljes labor. Fogászat fél évente, szemészet 1-2 évente, ha mondjuk eleve probléma van a szemeddel és szemüveged van. Ha nincs baj a látásoddal, akkor nem lell menni. Fülészetre nem kell, csak ha panasz van.

Évente hasi UH ajánlott.

CT meg MR fölösleges, csak ha panasz van és beutalnak.

2018. febr. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Metionin ***** válasza:
61%

Szemészet, fülészet szerintem csak ha panasz van. Én szemüveges/kontaktlencsés vagyok, emiatt évente járok.

Évente megyek még fogászati szűrésre és nőgyógyászatra. Máshova csak ha érzem hogy valami nem oké.

2018. febr. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vérvétel, tüdőszűrés sem árt, valamint 40 év felett évenkénti prosztata-vizsgálat.


Én mondjuk a szemészeten és nőgyógyászaton meg vérvételen kívül nem járok sehová.

2018. febr. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És vérvételre hova kell menni?
2018. febr. 26. 14:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Háziorvos ad beutalót
2018. febr. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De akkor is kérhetem, ha épp tünetmentes vagyok?
2018. febr. 26. 22:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Szemészetre akkor is érdemes eljárnod, ha nem vagy szemüveges, "csak" épp nem élsz egészséges életmódot. Mert a szemfenéki ereket megvizsgálva meg tudja mondani az orvos, hogy esélyes-e nálad a magas vérnyomás vagy sem.
2019. jan. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!