Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A magyar egészségügyben hogy...

A magyar egészségügyben hogy engedhetnek meg olyat, hogy úgy beszépnek veled, mint egy kutyával?

Figyelt kérdés

Ti ilyenkor útbaigazítjátok őket?



Gyerekorvos.

Nem csukja be az ajtót, amikor vizsgál, kint meg ott van két takarítónő leg egy sofőr stb. Hiába mondom, hogy beteg vagyok kétszer voltam nála (Lyme kór), elzavart, hogy mit keresek már megint ott, csak kitalálom. Utána máa orvos bizonyította, hogy igenis bajom van.

A sürgősségiről meg ne is beszéljünk... Mentő vitt be, rosszul lettem a suliban a láz miatt. Ott a beteg emberrel, olyan hangnemben és úgy beszélnek az emberrel, hogy hányni lehet. Amikor közöltem, hogyha úgy bánnak velem, hogy 1. elvették a telefonomat 2. eltűnt 12.000 forint a táskámból amiről persze nem tudnak semmit 3. nem engedtek ki wc-re Amikor már hisztiztem, hogy pisiljek magam alá, vagy mit akarnak, megfenyegetett hogy nyugodtam, majd átvisznek a pszichiátriára. Végül egy kedves nővér kikísért. Nekem itt betelt a pohár és közöltem, hogy, saját felelősségre hazamegyek, akkor leoltottak, hogy mit képzel egy taknyos 18 éces, majd jól lekötöznek, ha így beszélek.

Felhívtam volna anyámat, de nem engedték.

Egyaz hogy jönnek olyanhoz, hogy elveszik a telefonomat?????? A pénz ellopást nem tudtam bizonyítani, de ők voltak.

Még énkérjek elnézést, hogy elájultam a suliban és bevittek????


Nem most volt, de mesélték, hogy Svájcban ilyet egyáltalán nem tehetnének meg, elbocsátamák őket.


2018. márc. 9. 13:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az egészségügy mindenhol gáz.
2018. márc. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

"úgy beszépnek veled, mint egy kutyával?"

És TE hogy adtad elő a kéréseid?


Jártam az elmúlt pár évtizedben jópár orvosnál, kórházban.

A fentebb leírtakat egyszer sem tapasztaltam.

2018. márc. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:

Szerencsémre én sem tapasztaltam a leírtakhoz még csak megközelítőt sem...


Írásos panaszt juttass el az intézménynek és esetleg a felügyeleti szervének.


Magyarországot pedig teljesen felesleges Svájchoz hasonlítani...

2018. márc. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem találkoztam szerencsére ilyen helyzetekkel, kivéve az elsőt. Velem is volt már olyan, hogy ki-be járkált valaki miközben engem vizsgáltak, vagy pl. már behívtak vetkőzni (igaz paraván mögött), de még bent volt az előző beteg...nem vagyok kiváncsi a bajára, ahogy azt se akarom hogy az utánam jövő meg az enyémet hallgassa...
2018. márc. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem, hogy vannak naguon rendes orvosok, akik arra esküdtrk fel, hogy gyógyítanak és normálisan bánnak a betegekkel.


A házi gyerekorvossal én mindig nagyon szépen beszéltem. Az a minimum elvárás szerintem, hogy még te félig meztelenül vagy, az ajyót becsukja és nem a váró előtt, azok meg direkt szeretik tudni,pont úgy nyílik a helyiség.

Én szépen beszélt velük, de azok meg így tettek velem. Még azt is a fejemhez vágták, hogy most múltam el 18 és máris jogaim vannak. Zalaegerszeg sürgősségi. A lopás nagyon sok esetben előfordul és a nővérek a lidasak legtöbbször :(


Aki szerint ez normális, az tudhatná, hogy a betegnek alapvető jogai vannak, ami sajnos nem érvényesül sokszor:

1. megfelelő egészségügy ellátás

2. emberi méltóság tiszteletben tartása

3. az egészségügyi dokumentáció megismerése

4. kapcsolattartás

5. önrendelkezés és az ellátás visszautasítása

6. teljes körű tájékoztatás

7. orvosi titoktartás

8. az egészségügyi intézmény elhagyása



Máig nem értem meg, hogy mi jogon vették el a telefonomat??? Mert ezt nem tagadták, a lopást csak egyszer mondtam.

2018. márc. 9. 14:36
 6/15 A kérdező kommentje:

Tényleg én is találkoztam rendes orvosokkal... De ők rájuk is szégyent hoznak, nem akarok általánosítani.


Ott ilyenért elbocsátják őket, elég csak Szlovéniáig menni.

2018. márc. 9. 14:38
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mit tehetsz te arról, hogy 18 vagy? Sose fogom megérteni amikor valaki az életkort használja fel arra, hogy sértegesse a másikat...
2018. márc. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

Én pont a másik oldalon vagyok, de egy-két kivételtől eltekintve azt látom, hogy ahogy te állsz a dolgozókhoz, úgy állnak ők is hozzád.

Persze, akadnak bunkók mindenhol, ahogy a boltban/bankban/buszon stb. helyen is. De azért rendszeresen azt veszem észre, hogy azok vannak leginkább felháborodva a bánásmód miatt, akik csak azért kapják azt, amit, mert előtte ők is pont úgy viselkednek.

2018. márc. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%

Radiológus vagyok, rendszeresen ügyelek sürgősségin, olyankor enyém a kékülő újszülöttől a wcben talált, kihűlt néniig minden.


Nagyon kedves dolog a nővéreket vádolni, főleg állítani, hogy általában ők azok, akik lopnak.

Pont a sürgősségin mocsok egy munkát végeznek a sok mosdatlan, húgyos, árokból összekapart, véres, rühes emberrel meg azokkal a neveletlen suttyókkal, akik azért mennek be éjszaka a több hetes panaszukkal, mert épp arra jártak buliból/teszkóból jövet, és ezt a szemedbe is mondják, és tudják, hogy nem küldheted el őket a francba, mert szalad feljelenteni.

A mentővel beszállított magatehetetlen ember pénzéről, értékeiről darabra leltár készül, tanúkkal.


A betegnek kötelességei is vannak, csak sajnos ezt sokan elfelejtik, az igazgatásra futkoznak, mert tíz perccel később hívom be vizsgálatra. Azt nem látja, hogy erőn felül dolgozunk, sérülteket látunk el, mert nagyon helyesen az akut ellátást igénylőket nem a nagy közös várón át hozzák be, hogy ne lássa a civil az összetört testeket.


A beteg kötelessége a házirend betartása. Általában kérik a mobil mellőzését.


Árnyalni szerettem volna a képet.

2018. márc. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"Nagyon kedves dolog a nővéreket vádolni, főleg állítani, hogy általában ők azok, akik lopnak.

Pont a sürgősségin mocsok egy munkát végeznek a sok mosdatlan, húgyos, árokból összekapart, véres, rühes emberrel meg azokkal a neveletlen suttyókkal, akik azért mennek be éjszaka a több hetes panaszukkal, mert épp arra jártak buliból/teszkóból jövet, és ezt a szemedbe is mondják, és tudják, hogy nem küldheted el őket a francba, mert szalad feljelenteni."


Ebből egyik sem igaz rám. És az miféle általábosítás kedves Doktornő, hogy mert van ilyen, ezért mindenkivel így kell bánni? Arra esetleg tudna válaszolni, hogy miért vitték el a telefonomat??? A szüleimnek szerettem volna szólni. Majd megkértem őket, hogy akkor szóljanak ők, de nem tették meg.

Mivel gondolom nem a mentősök tették el, ezért ők voltak. De nem gyanusítottam meg őket, ezt miután megkaptam a cuccaimat, apám tette meg.

Arra esetleg tudna választ adni, hogy WC-re miért n engedtek ki? Semmi nem akadályozta. Teljesen jogosan kéedeztem, hogy akkor pisiljak-e magam alá... Ekkor pszichiátriával fenyegetőztek... Végül mikpr sírtam, hogy maguknak nincs-e gyerekük, akkor egy nővért meghatottam, aki kikísért.

És igenis jogom van, hazamenni, ha így bánnak velem. Ekkor jött a 18 évvel fenyegetés és/hogy lekötöznék. Én végig normális voltam, többször a bőgés határán.


Erre nem mentség, hogy sokan vannak, hogy hosszú a munkaidő, ahogy az sem, hogy néha behoznak egy büdös hajléktalant.


És akkor még mindig én voltam a segítségre szoruló beteg. És nem voltam magatehetetlen...

2018. márc. 9. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!