Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Varratkezelési mikor kérdések:...

Varratkezelési mikor kérdések: pl. mikor terhelhetem a varratot?

Figyelt kérdés

Egy anyajegyet, pontosabban egy kék pontot (blue nevus) szedtek le tegnap rólam, egészen konkrétan pont a fenekemről, pedig csak ellenőrzésre mentem, de ott helyben megműtött a doki, mert veszélyesnek ítélte, és három öltéssel össze is varrta, mert szerinte túl mély volt, mélyről vágott ki.


Azt mondta, hogy jó két-három hétig maradjon is bennem a varrat, ami legyen mindig leragasztva, hogy ne akadjon a varratokba semmi, három napig nem érheti víz. Mivel nem számítottam a helyben műtétre, ráadásul olyan régen foglaltam időpontot ennél a dokinál, hogy akkor még el sem kezdtem azt a kurzust, amire pont a műtétke után mentem, és még mondtam is a dokinak, hogy de nekem most órám lesz, négy órát fogok ülni egy helyben, mire mondta, hogy hát ne üljek, vagy csak féloldalasan, hogy a sebre ne üljek rá.


Még azt is elfelejtettem ott helyben megkérdezni tőle, hogy mit csináljak vele, kenni, krémezni vagy cserélni kell-e, mennyi időnként a kötést, azért is úgy telefonáltam már vissza (naponta cserélni a kötést, csak ennyit mondott), az viszont csak ma jutott eszembe, hogy na és meddig nem ülhetek egyáltalán le, és így is para, hogy csak hason meg oldalt alhatok...


Vajon ha három napig nem érheti víz, akkor három napig ne is üljek rá...?

Mondjuk szerencsére nem pont a seben ülnék, mert viszonylag fent van, ha nagyon előrehajolva ülök, akkor nem is a seben ülök, sőt, ma egész nap úgy ültem, ettem, mintha wc-deszkán ülnék, pulóverből is combemelvényt hajtogatva, de pillanatok alatt kimegy a combomból a vér és elzsibbad a lábam, szóval ez sem jó megoldás hosszútávon - mikor ülhetek le vajon normálisan...?


Ráadásul ma még jógázni is elmentem, bár próbáltam óvatoskodni, nem nagyon sikerült, de remélem, nem szakadt fel, bár viszket, mint a nyavalya


A dokim csak hetente kétszer rendel, legközelebb pont egy hét múlva csak, ezért ide a kérdés - állva írva...



2018. márc. 15. 01:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Betadine- val fertőtlenítsd mikor átkötöd a sebet. Ezt csináld egészed addig amíg nem teljesen száraz a heg. Szerintem 1 hétig nem kéne, hogy víz érje legalább és amíg teljesen le nem esik a heg varratszedés után addig is csak filyóvíz és tusfürdő szappan nem. Bocs, hogy ezt mondom, és értem, hogy kellemetlen de szerintem ki lehet bírni, hogy óvatosan ülsz pár hétig. A jóga elég rossz ötlet volt. Felszskadhat a varratszedésig vigyázz nagyon és még utána is legalább egy hétig. Ha fáj tovább is. Uszodába, strandra én 2 hónapig nem mennék, mert a beforrt heg is felázhat. Rajtam 8 vágás van, az egyik 10cmes úgy hogy már elég jó vagyok seb meg heg kezelésben. Na meg a kórházban is ezt mondták. Én 2,5 hónap után tudok végre kicsit az oldalamra feküdni, eddig csak háton aludhattam. Szóval azért ez nem a világ vége.
2018. márc. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Ma már másodszor cseréltem rajta kötést, igazából olyan pici (végül is maga a pötty is pici volt, csak mélyen vágta ki, azért kellett varrni), hogy rájöttem, hogy sima kisnégyzet ragtapasz is elég rá (csak aztán majd remélem, hogy nem a bőrömmel együtt fogom letépni a következő cserénél...), és én már tegnap sem láttam folyadékot rajta, csak az első - rögtön a műtétke utáni - kötözésen, akkor is csak vért, még féltem is kiszedni, mert féltem, hogy a beleragadt a kötés és feltépi, ahogy kitépem, de igazából nagyobb volt végül a pánikom füstje, mint a lángja, éppen csak beleragadt a vértől, két helyen is, de azonnal ki is jött belőle, de már másnap, sőt, ma sem láttam a levett kötésen semmi folyadékot szerencsére, sem vért, sem mást. Úszni eszembe sem jutott volna, bár érdekes, hogy közben mégis: eskü pont egy pár órája jutott eszembe, hogy leugrom a tengerpartra, ha már holnap úgyis odamegyek (ha már egy órányira lakom tőle), és akár még pancsolhatnék is egyet, ha jó idő van, de akkor jó, hogy mondod, hogy inkább mégsem kéne, bár a doki is csak három nap no pancsit mondott, holnap meg már pont letelik a három nap, úgyhogy akár lehetne is, de végül is tényleg nem sürgős, amúgy sem vagyok egy akkora tengerfan, csak miért is ne, ha már pont arra járok, gondoltam, de akkor max. csak lábmosás, ha már muszáj lenne... :) Köszi a gondolatot!


Szerintem amúgy azért nem mindegy, hogy hol van a vágás, mennyi mozgásnak vagy terhelésnek van kitéve ott a test, mekkora a vágás, mármint milyen hosszú és milyen mély is, hány éves a páciens és mennyire egészséges életmódot folytat (mennyi folyadékot iszik, mennyi vitamint eszik, mennyit mozog, sportol, mivel támadja a teste regenerálódását, mennyit alszik), szóval sajnálom a 8 vágásodat, de ráadásul még két orvos három vélemény is van, a különböző országok különböző orvosairól nem is beszélve, de még azon belül is, hogy ki mit mond, vagyis nem biztos, hogy mindaz, amit rád mondtak, az rám is igaz, de azzal egyetértek, hogy jobb félni, mint megijedni, és nem kell falnak a fejjel rohanni, és végül is én kérdeztem.


Most fürödtem csak ráadásul, egy nap kihagyással, zuhany ráadásul, amit úgy szeretek, elveszni a forró víz alatt, most meg nyomorék módon fenekem kitolva, nehogy vizes legyen, cicamosdással, még így is lehet, hogy odacseppent, bár utána kötöztem át, és nem volt szerencsére vizes a kötés, szóval még ha mégis ráesett egy csepp, nem sok és hamar fel is száradt, mert mondom: a kötéscserénél zuhi után teljesen száraz volt, próbáltam jó közelről megnézni, már amennyire az ember a saját hátsóját láthatja, akár tükörrel is... De azért ja, többet nem fogok nyújtózkodni, és még szerencse, hogy hason is jól alszom, meg oldalt is, ez tényleg a legkevesebb, de hogy már lehajolásnál, legugolásnál is érzem, hogy húzódik, az elég izé, de értem én, hogy csak időt kell adnom a testemnek, hogy összedolgozza a nyílást. Amivel összevarrtak amúgy, vastag fekete damilszerűség meg tök félelmetes, annyira feltűnően idegen test, mit keres bennem, és pláne olyan nagyon fekete az én olyan nagyon fehér bőrömön, ráadásul mennyivel még parább a gondolat, amikor majd kiveszik belőlem, hogy az milyen félelmetes lesz, biztos fájni fog, meg vérezni, még szerencse, hogy nem látom, de majd azt is takargathatom még ki tudja, meddig... Bár tudom, hogy mindez csak a természetes félelmem az ismeretlentől...


Köszi a megosztási lehetőséget! :)

2018. márc. 15. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!