Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Plazmaadás, de hogyan?

Plazmaadás, de hogyan?

Figyelt kérdés

Szeretnék plazmát adni, viszont ha már csak a vérvételre gondolok összeszorul a gyomrom. Nem sokszor voltam vérvételen, de ha voltam is alig álltam a lábamon le kellett fektetni, mert reszketett a testem.

Ez a pár perc is kész rémálom volt, de olvastam, hogy a plazmaadás 40-60 percet vesz igénybe.

Le tudom valahogy győzni ezt a szorongást?


Illetve a Blahán található plazma centeumról mik a véleményeitek/tapasztalatotok?

Tényleg olyan kultúrált, barátságos, mint ahogyan a honlapon írták, ill. tényleg profi a személyzet?

19/l



2018. márc. 24. 00:21
 1/6 A kérdező kommentje:

*centrum

*tényleg

Bocsi az elírásért kicsit este van😅

2018. márc. 24. 00:23
 2/6 anonim válasza:
73%

Szia.


Az első nap, mikor mész, akkor kitöltetnek veled egy kérdőívet, megmérik a pulzusod, vérnyomást, hőmérsékletet, meg a hemoglobin szintet (nem szúrással). Vért is vesznek tőled, ahova én járok, a plazma ponthoz, ott a vérvételt ugyan akkora tűvel szúrják, mint a plazmaadásnál. Ha nagyon nem bírod, akkor nem érdemes adnod, elején én is nagyon féltem, de nincs mitől. A plazma pontnál pl. nagyon profik a dolgozók, már 20x voltam plazmát adni, egyszer se szúrtak rossz helyre, és egyszer sem volt malőr.

Annyi a lényeg, hogy akkor adhatsz, ha az utóbbi pár hónapban nem csináltattál piercinget, tetoválást, v. füllyukasztást.

Na szóval ahova én járok, így zajlik egy plazmaadás:

Nevemet felírom egy papírra, aláírás, stb..

Majd az ottani dolgozók megmérik a hemoglobin szintemet, testhőmet, pulzust, vérnyomást.

Utána kitöltök egy gyors kérdőívet arról, hogy nem voltam beteg, nem voltam beteg, nem kerültem kapcsolatba idegen vérrel, nem fogyasztottam a plazmaadás előtt 8 órával alkoholt, stb...

Ezt követően egy orvos szólít, aki megméri a súlyomat, attól függ, mennyi plazmát adok.

Majd szólítanak, és bemegyek. Eddig semmi extra, kb 10 perc.

A teremben mindig nagy a tisztaság, mindig minden le van fertőtlenítve, tehát 0% a fertőzés esélye.

Beállíthatod magadnak a széket, majd megszúrnak, a plazma egy 30-40 perc alatt csöpög le, közben persze a véred többi részét visszaadagolják fokozatosan a vénádba.

Időközben mindig felveszem a fejhallgatót, nézek filmet, vagy sorozatot, stb.

majd kihúzzák a tűt, bekötik a sebet, kb 2-3 óráig kell rajta lennie a kötésnek, szerencsére sima kötés, egyszerű leszedni, teljesen fájdalommentes.

Profik dolgoznak ott, nem hagyják hogy bármi bajod legyen.

Mikor először mentünk barátnőmmel, ritka eset volt, nagyon leesett a vércukra, de nem hagyták, hogy bármi baja legyen, és legközelebb már kevesebbet vettek le tőle. Igazából én semmi különbséget nem tapasztaltam a plazmaadás előtt, és utáni állapotomon, talán annyi, hogy ne igyál alkoholt utána, mert nagyon beüt, és ne emelgess nehezet azzal a kezeddel, amit szúrtak. Szúráskor ha nem oda figyelsz, észre se veszed, és már bent is van, és nem fáj közben egyáltalán, én már teljesen megszoktam, meg nagyon kedvesek az ott dolgozók :)

Érdemes kipróbálni. Ha nem jön be, ne folytasd, én is csak azért járok már tavaly óta, mert engem pl. lenyugtat kicsit.

Remélem segítettem!

19/f

2018. márc. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
61%
És persze sok vizet kell előtte inni, és minél kevesebb zsírosat enni
2018. márc. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%
Egyszer én is akartam adni, de beszéltem egy ismerősömmel, aki mesélte, hogy rendszeresen adott, most meg valami visszafordithatatlan betegsége van, és elvileg az orvosok azt mondták, hogy attol. Azota letettem rola, az az 5-10 ezer forint nem ér ennyit.
2018. ápr. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
#4-es mi baja lett?
2018. okt. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%
Azt nem tudom, hogy neki mi baja lett, mert nem tartjuk már a kapcsolatot, de azóta is olvastam sztorikat, hogy az arra fogékonyaknál leukémia alakult ki.
2018. nov. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!