Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Sérvműtét idősnél?

Sérvműtét idősnél?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagypapámat szeretném meggyőzni hogy egy ilyen ágyéksérv (valószínüleg az) nem akarja megműtetni magát, és dokihoz pár nap múlva fogom elcibálni, egyszerűen fél tőle mert testvérei is kórházban haltak meg.No de, kinek van tapasztalata, hány napot lesz majd bent valószínűleg, illetve hogy hány órás műtéte lesz. Jelenleg 70 éves.Válaszaitokat előre köszönöm!

2018. márc. 31. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Akkor érdemes csak megműttetni, ha komoly gondot okoz, fájdalmat neki. Nem veszélytelenek az ilyen műtétek egy idős embernél.
2018. márc. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon fáj neki, sokszor ő maga nyomja vissza.
2018. márc. 31. 20:02
 3/9 anonim ***** válasza:

Aki kivizsgálja az orvos azzal kellene beszélnetek.

De nem olyan veszélyes, mint gondoljátok. Ha az érzéstelenitő vagy az altatás nem okoz neki gondot , akkor be vállalhatja.

Engem kb délben operáltak meg ezzel, nem altattak, gerincbe adott injekcióval érzéstelenitettek.

Fenn voltak végig, hallottam mit beszéltek , vicceltek közben.

Még este elég furcsa volt a felkelés mert zsibbadt mindkét lábam, alig éreztem, alig tudtam ki menni a wc-re.

De már másnap délelőtt haza kellett mennem, annyira nem veszélyes. Aztán 50 injekciót magamnak kellett naponta beadni, véralvadásra.

Tehát semmi veszély nincs benne.

2018. márc. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Még 1950-ben műtötték a nagybácsikámat,72 éves korában, aki szintén erőszakkal volt orvoshoz elvezetve. Semmi szövődmény sem lépett fel. Kb egy hetet töltött a kórházban.

Ha abban az időben az ilyen műtét nem volt probléma, szerintem most sem lehet. Azonban ilyen az emberi természet.

Húsz évvel ezelőtt én is feküdtem a kórházban egy 60 éves bácsival, akinek prosztata problémája volt. Orvosok erősen javasolták neki a műtétet, mert még jó erőnlétben volt, de nem hagyta magát. Ha az orvosok is javasolják, nincse akadálya.

2018. márc. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ágyék... Vagyis lágyék vagy porckorongsérv ágyéki?
2018. márc. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Végülis mindegy melyik, keressen azonnal JÓ gyógytornászt, talán segít.
2018. márc. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 74 éves vagyok, tavaly szeptemberben műtöttek lágyéksérvvel. A műtétnek nincs alternatívája. A sérvet nem lehet tologatni, meg vigyázni rá. Azt műteni kell. Hétfőn voltam a sebésznél, csütörtökig volt időm a leleteket megcsinálni. Pénteken műtöttek, Szőnyben. Reggel 6 ra kellett odamennem, és 9 kor már ki is toltak. Délután 4 kor már sétálni kellett a folyosón. Másnap reggel 6-kor már mehettem haza. Komplikáció semmi. 10 db injekciót kellett magamnak beadnom. Egy hét múlva a rendelőben varratszedés. 4 hét múlva vizit. Ennyi. Ezen 5 hét alatt munkát végezni, emelni stb nem szabad.
2018. márc. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mintha nagyapámat hallanám! 94 éves, meg volt már mütve, de nem vigyázott rá, és ujra kiszakadt neki. Mostanában mikor sétál, akkor kijön és fájlalja. Nemrég annyira fájt, hogy kihivtuk az orvost, nem tudta visszatenni neki, de adott egy görcsoldo szurit, és mire kiértek a mentösök, addigra inkább gyorsan elintézte, visszanyomta, nehogy el kelljen mennie a korházba, mert véleménye szerint a korházba csak meghalni járnak az emberek. Ugyhogy le a kalappal, ha te rá tudod venni nagyapádat! :)
2018. ápr. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bár a kérdés lassan egy éves, hátha aktuális még:

A sérvműtét egy rutinműtét, nem tartozik a kockázatos beavatkozások közé. Természetesen mindem beavatkozásnak megvan a maga kockázata, hiszen a szervezetet azért megterheli. egy műtét előtt felmérik a beteg egészségi állapotát, megállapítják, hogy műthető-e, illetve mérlegelik a kockázatokat. A végső döntést ennek ismeretében a beteg mondja ki. Magában az életkor nem jelent semmit. Anyámat 3 éve, 74 éves korában műtötték, köszöni, jól van.

Kockázati tényezőt a magas vérnyomás, a cukorbetegség, illetve egyéb társbetegségek jelentenek, de ezeknek is főként a helyes nanesztézia kiválasztásának szempontjából van jelentősége. A sérvvel meg nem érdemes játszani, mert ha kizáródik és késik a segítség, abba bele lehet halni.

Amíg visszahelyezhető a sérv, a séevkötő lehet még alternatíva, de csak akkor, ha a műtét valamiért ellenjavallt. Mert ezzel együtt élni nem egy ideális opció.

2019. febr. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!