Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fekvőbeteg mosdatása hogyan?

Fekvőbeteg mosdatása hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy fürdőszivacs és egy lavór víz. A szivacsot bevizezem, majd áttörlöm vele a beteg testét. Bemártom a vízbe még egyszer a szivacsot, hozzádörgölöm a szappant, és beszappanozom a testet. Ha elfogy a szivacsról a szappan, újra vízbe mártom, teszek rá a szappanból és folytatom a test szappanozását. Majd lemosom a vízben a szivacsot, benedvesítem, és öblítésképpen letörlöm a testet. Majd a végén kimosom a szivacsot a csapnál.

Ez így higiénikus szerintetek? Abból indultam ki, hogy ha lavórban mosakodnék, akkor is ugyanabban a vízben lenne az öblítés, szappanozás meg minden. Szóval elvileg működne. Vagy a beteg mosdatásánál két lavórt, esetleg két szivacsot is használnak az ápolók?


2018. ápr. 11. 21:37
 1/3 A kérdező kommentje:
Az arcot külön mosnám meg egy másik szivaccsal, a kérdésben csak a test mosdatásáról szeretnék kérdezni.
2018. ápr. 11. 21:40
 2/3 anonim válasza:
100%
Youtubon be kell írni a keresőbe, hogy fekvő beteg mosdatása, és kidob egy jó oktató videót.
2018. ápr. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Amúgy közben rájöttem, hogy két lavór és két szivacs is kell hozzá.
2018. ápr. 16. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!