Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Laborvizsgálatnál (vér+vizelet...

Laborvizsgálatnál (vér+vizelet) az első pisikockát kell reggel vinni, vagy teljesen mindegy?

Figyelt kérdés
2018. máj. 21. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
kockát pisilsz? :D nem semmi! amúgy, igen! és éhgyomorral menj!
2018. máj. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, reggeli első vizeletet. Középsugarasat szoktak kérni, ami azt jelenti, hogy elkezdesz pisilni, kicsit pisilsz, és csak utána fogod fel üvegben. Valamint vérvétel előtt ne egyél, igyál semmit, csak vizet.
2018. máj. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kfulopke válasza:

Attól függ.

Normál laborvizsgálatnál azt szokták tanácsolni, hogy a reggeli első vizelet alkalmával a legelejét engedd el, és a "középsugaras vizeletet" fogd fel. Vagyis a közepét a vizeletnek. Az elején még az esetleges maszatok is jönnek (pl. WC papír, mikrorészek a vizelet kijuttató szervről).

2018. máj. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Na, akkor én elcsesztem, mert reggel mentem ugyan (első laborvizsgálat), de itthon előtte már pisiltem. Nem tudtam, hogy a napi legelső kell, meg nem is mondta senki. Mikor hetekkel előtte időpontot kértem, azt mondták, csak enni nem lehet, a buborékmentes víz engedélyezve van. Nekem is általános labor volt (vér és vizelet).
2021. máj. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!