Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehet hogy tbc-s vagyok?

Lehet hogy tbc-s vagyok?

Figyelt kérdés
Júniusban sokáig köhögtem, kb 3-4 hétig. De mivel akkor 17 hetesvterhes voltam (most 22) nem mentem orvoshoz mert gyógyszert úgysem szedtem volna be. Semmi más tünetem nem volt, csak köhögés. Most elmúlt egy két hete a köhögés is, de most este megint kicsit rámjött és mintha kicsit véres lenne a köpet. Ha tbc-s vagyok mi lesz a babával? És ha kezelést kezdek az milyen hatással van rá?
2018. júl. 13. 00:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A köhögés és a véres köpet nem csak a tbc, hanem valamilyen más tüdőbetegség jele is lehet. Most már mindenképp menj el orvoshoz, ha már idáig nem tetted meg... Ha kiderül mi a baj, az orvos elmondja mi lesz a kezelés és az milyen hatással van a babára.
2018. júl. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha te tbc-s vagy, akkor nagy eséllyel a babád is. Nagyon kicsi az esélye, hogy az légy Magyarországon, ha be vagy oltva, mert kevesen vannak a fertőzöttek (habár pont nemrég volt egy eset), meg többször találkoznod kell a fertőzöttel, hogy elkapd. Menj el orvoshoz, majd ő megmondja mi az. Egyébként maga a tüdőszűrés gyorsan megvan. Ha mééééégis TBCs lennél, az pár hét-hónap gyógyszeres kezelést jelentene és kb. 2 év karantént, de mivel nagy eséllyel a babád is elkapta, ezért lehet, hogy pont őt odaengednéd hozzá. Mindenesetre jobb időben tudni, van-e gond, aztán megnyugodni, mint kétségek között lenni vagy neadjisten hogy tényleg legyen valami, és észrevétlenül maradjon... Szerintem.
2018. júl. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2018. júl. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csak hogy értsd. Ha TBC-s vagy, a babádnak a lehető legtöbbet ártottál azzal hogy nem akartál kezelést. SÜRGŐSEN MENJ ORVOSHOZ!
2018. júl. 13. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Nem vagy tbc-s, ne pánikolj! Normál körülmények között élő ember nem kapja el a tbc-t. Valami banális fertőzés. A köhögés hetekig tart, nincs abban semmi csoda. Terhesen nem szerencsés röntgenezni. Minimálisan véres köpet a száj vagy torok mikrosérüléseiből is származhat.
2018. júl. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utána olvastam, tényleg kicsi az esélye, hogy az vagyok. Véres köpet lehet íny vagy orr vagy nyelőcső nyálkahártya sérülés miatt is.és nem úgy szó szerint vér volt csak kicsit rózsaszín. De elmegyek orvoshoz mostmár. De azóta nem köhögök.
2018. júl. 13. 01:06
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
"Nem vagy tbc-s, ne pánikolj! " bírom az önjelölt távorvosokat.. azért jobb lesz ha igazi lát kérdező.
2018. júl. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok az.az ínyem vérzett. Kaptam tbc elleni oltást gyerekkoromban mint kiderült.
2018. júl. 14. 00:20
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyébként oltással is el lehet kapni, bár tényleg kicsi eséllyel. Nem vagyok orvos, a tájékozottságom most csak onnan ered, hogy a környezetemben külföldiekről derült ki, hogy TBCsek és nekem is kellett szűrést csinálnom. De örülök, hogy csak az ínyeddel volt gond. Így te is nyugodtabb lehetsz :) Az ínyedre meg vigyázz!
2018. júl. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!