Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem ertem, hogy miért? A...

Nem ertem, hogy miért? A továbbiakban nem fog nekem hiányozni az epeholyagom amit kivesznek?

Figyelt kérdés
45 eves vagyok.1 éve történt, h a jobb bordam alatt valami kidudorodott. Most megint megtörtént es megijedtem es elmentem magán úton ultrahangra. Megállapították, hogy 0,5 es 1 cm- es epekoveim vannak. Azt mondtak, hogy ki kellene szedetnem.

2018. júl. 18. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Szedesd ki! A máj attól még ugyanúgy termeli az epét! Az epekövektől begyulladt epehólyag nagyon csúnya dolgokat tud csinálni. Nagymamám ebbe halt bele. Nem fog hiányozni az epehólyagod. Viszont: ha nem túl nagyok a kövek, elvileg ultrahanggal szét lehet zúzatni őket, de azt lehet, hogy csak magánban csinálják, ráadásul a biztos megoldás az az epehólyag eltávolítása.
2018. júl. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne keverd a dolgokat! Lehet kivenni csak a köveket, és lehet kioperálni az egész epehólyagot. Most akkor mit kellene kiszedetni ? Egyébként meg a máj folyamatosan termeli az epét, az epehólyag kivétel után folyamatosan a bélbe ürül majd, aminek következtében tartózkodnod kell majd a sok zsírt tartalmazó ételektől.
2018. júl. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kedves 2-es, sajnálom, de tévedsz! Ha műtétre kerül sor, a köveket csak az epehólyaggal együtt tudják eltávolítani. Műtéti úton nem tudják kivenni csak a köveket. Mint írtam, kisebb kövek esetén van lehetőség a kövek ultrahangos összezúzására, de ha valaki kövekre hajlamos, akkor az orvosok az epehólyag műtéti eltávolítását szokták javasolni. Laparoszkópos műtétről van szó. Abban igazad van, hogy igen, az epefolyadék a bélbe ürül közvetlenül, és kímélő étrendet kell folytatni, az erősen zsíros ételeket kerülni kell, bár van, aki ezt nem tartja. Tudom, mert a család tele van epebetegekkel.
2018. júl. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!