Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy barátom azt állítja, hogy...

Egy barátom azt állítja, hogy felvették egy kórházba, ahol -ideiglenesen-önkéntes alapon műtéteknél segít az orvosoknak adogatni a műtőeszközöket - mindenféle egyészségügyi előképzettség nélkül. Mennyire hihetek neki?

Figyelt kérdés
Állítólag egy egészségügyi alap tesztet töltettek ki vele, ahol tudta a válaszokat (még az egyes betegségek latin neveit is), a kórházigazgató pedig adminisztratív jellegű munkát ajánlott neki a kórházban azzal a feltétellel, hogy előtte kisegítőként dolgozik az orvosok keze alá, vagyis a műtőkben ő adja a műtőorvos kezébe az éppen aktuális eszközt. Állítólag átlag halandót ilyen helyre minimum nővéri előképzettség nélkül be se engednének, őt viszont beengedték. Szerintetek most engem néz teljesen hülyének, vagy a magyar egészségügy van már egy olyan szinten itt már szinte tényleg mindent el lehet képzelni?

2018. júl. 25. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Én eredetileg kertészeti sulit végeztem, és én is egy ilyen teszt után kerültem be ebbe a pozícióba. Az elején érdekes volt, néha még most is kapát adok az orvos kezébe a szike helyett de annyi belefér. Az a lényeg minden teszted jó legyen, a vértesztem pl elsőre pozitív lett, szerencsére nem nullás. A barátod szerintem nem hazudik.
2018. júl. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amiről írsz, az vélhetően műtőssegédi munkakör, amit akár betanítottként is lehet végezni Legfőképpen a betegek mozgatása (osztályról műtőbe és vissza), műtétre előkészítése (borotválás pl a megfelelő területen) és a műtő takarítása a feladata. Az eszközökhöz annyi köze van, hogy ő rakja ki az operáció előtt a műtétnek megfelelő, becsomagolt steril eszközös tálcát, bebontja, de az orvos kezébe majd a szakképzett műtősnő adja az eszközöket. Ez a világon mindenhol így van.
2018. júl. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem filmforgatáson statiszta.
2018. júl. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Aki lepontozta az 1-est, annak nincs humorérzéke. :(


Kérdező, én is simán el tudom képzelni, hogy a barátod igazat mond. Egy távoli ismerősöm kb. két éve dolgozik egy kórházban ilyen beteghordozóként, holott azelőtt soha semmiféle köze nem volt az egészségügyhöz.

Persze lehet ezt betanítottként végezni, elsőre én is úgy gondolnám, hogy ahhoz nem kell különösebb ész vagy szakképzettség, hogy Mari nénit kerekes székben eltolja valaki az egyik kórházi osztályról egy másikra, vagy Pista bácsit kerekes ágyban áttolják innen oda. De jobban belegondolva azért jobb lenne, ha a betegkísérők is szakképzettek lennének, hiszen út közben is adódhat valami probléma, vagy a rendelőben várakozás közben, és akkor mégiscsak jobb, ha a közvetlen közelben olyan ember van, aki tudja, mit kell csinálni.

A másik meg ezeknek a beteghordóknak a modora, hát finoman szólva is igencsak hiányos a neveltetésük, ahogy elnéztem őket párszor a szakrendelőkben várakozva, hogy hogyan bánnak a betegekkel. Tisztelet a kivételnek persze, és hozzátéve, hogy sajnos a szakképzett asszisztensek és ápolók között is nagyon sok a bunkó.

Mondjuk, ez is részben a régi beidegződések következménye (ők a hatalmasok, a beteg a kiszolgáltatott); részben pedig azé szerintem, hogy már az egészségügyi szakközépiskolákba is szinte bárkit felvesznek. (Kb. olyan tanulmányi átlagokkal, 2-3 között, ami pár évtizede még egy jobb szakmunkásképzőhöz is kevés volt.)

Szóval, ilyen szinten van a magyar egészségügy. :(

2018. júl. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
40%
Sehol nem “szakképzettek” a beteghordók, kórházban pedig mindenhol van a közvetlen közelben segítség.😀 Hagyjuk már ezt a buta mantrát, hogy “ilyen a magyar egészségügy”, mert nem agysebészeket pazarolnak arra, hogy egészségügyi intézményen belül A-ból B-be eljuttassák a beteget.
2018. júl. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!