Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tartós betegség esetén jár-e...

Tartós betegség esetén jár-e valamilyen pénzbeni támogatás (nem gyerek)?

Figyelt kérdés
Barátnőm számára kutakodom: röviden - 40 éves múlt kiújult rákbeteg - 3 hete táppénzen van (60%) albérletben és a férje elköltözött.... Próbálok valahonnan valamilyen lehetőség után kutakodni ha valaki tud valamit hogy merre érdemes elindulni kérem írja meg! Előre is nagyon köszönöm!

2018. júl. 27. 10:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan tartós betegség esetén (erről igazolást az orvos ad)-adokedvezmény jár. Másról nem tudok. Nekem gyermekem beteg( más típusú betegség). Amikor vele kapcsolatban tajékozódtam, akkor olvastam ezt( neki többféle támogatás is jár, de ő 10 év alatti). De meg kellene nézni valóban tartósan betegnek számit-e, vagy ez valami más kategória.
2018. júl. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Helyi önkormányzatban esetleg adhatnak valamit (lakhatási támogatás, rendkívüli segély), de rendszeres támogatás szerintem erre sajnos nincs :(

A szociális rendszerünk sajnos családra van tervezve nem egyénre :S

Biztosítása nem volt esetleg? Adott biztosításban benne lehet kórházi ápolási díj.

2018. júl. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen igen és visszamenőleg is megadják, de csak ha dolgoztál és van szja-d, amiből visszakapod.
2018. júl. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!