Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mehetek egy városban orvoshoz,...

Mehetek egy városban orvoshoz, ha nem oda vagyok bejelentve, de ott tanulok?

Figyelt kérdés
Fül-orr gégészetre kellene mennem, valószínűleg több alkalommal. Esztergomban lakok, de Pécsett tanulok. Azt tudom hogy a házi orvosomtól kell kérnem beutalót a fül-orr gégészetre, de ezzel elmehetek Pécsen is az orvoshoz? Azért kérdezem, mert, mivel a tanév alatt sokat vagyok Pécsen, így ott könnyebben eljutnék az orvoshoz mint ha mindig órákat utaznék miatta, ami lehetetlennél tenné, hogy bejárjak órákra a napokon amikor orvoshoz kell mennem.

2018. júl. 30. 07:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A fül-orr-gégészet nem beutalóköteles.

Viszont csak akkor kötelesek ellátni, ha van ott bejelentett lakcímed, vagy ha országos ellátási kötelezettsége van az adott rendelőnek. Egyéb esetben rajtuk múlik, hogy fogadnak-e. Sürgős esetben nem szokott probléma lenni. Egyéb esetben kérdéses - szóval jobb lenne, ha felhívnád a rendelőt, és megkérdeznéd.


De amúgy nem értem: még csak július vége van. Ha most elmész az esztergomi rendelőbe, még van kb. másfél hónap a sulidig, ennyi idő alatt több alkalom is belefér. Próbáld meg, hogy most elmész sürgősséggel (ha túl hosszú lenne a várakozási idő foglalással - nálunk max. egy hét szokott lenni).

2018. júl. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha oda szól a beutalód, akkor mehetsz.

Mondd azt, hogy fáj a füled vagy valami. Ideiglenes lakcímmel is ellátnak, ha odaszól.

2018. júl. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2018. aug. 6. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!