Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tényleg ilyenek manapság az...

Manócska'90 kérdése:

Tényleg ilyenek manapság az orvosok vagy a rendszer és a szabályok miatt így átalakult volna az értékrend? Már nem fontos, hogy segítsenek a betegeken? (Lent a történet)

Figyelt kérdés

Egyetemistaként a barátnőmmel a lakóhelyünktől 90 km-re elünk.


A szívbeteg barátnőmet a rokonai erős mellkasi fájdalmakkal és szédüléssel bevitték a sürgősségire a megyei kórházba (pont a megyeszékhelyen van az egyetem), aholis a doktor flegmán odavetette 1 óra várakoztatás után, hogy hol van a beutalója? Hosszas könyörgések és az iskolaorvos odacibálása után nagy kegyesen hajlandó lett volna megkérdezni, hogy mi a probléma, de ekkor kiderült, hogy ugye nem itt lakik, nem ide van bejelentve. ÉS közölte, hogy akkor mi az istent keres itt, menjen haza és lássák el otthon! Aztán a végén (még plusz egy óra könyörgés után), hajlandó volt mégis megvizsgálni.


Szerintem ez a hozzáállás felháborító. Én elhiszem, hogy a törvény miatt nem lehet bárkit bárhol ellátni, de ez azért véleményem szerint sok.


Mióta kell egyáltalán a sürgősségire beutaló? Ennyire nemtörődömök lettek az orvosok, hogy már a megyei kórházból is elküldenek (ebben a megyében lakunk, úgyhogy még csak nem is máshol).


Vagy teljesen normális, elfogadható és értehtő, amit az orvos csinált?


2010. jún. 20. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem érthető és a stílus sem megfelelő.De sajnos a szabályok ma ilyenek, nem láthatják el egy csomó helyen az embert, az orvost büntetik meg utána, a TB nem fizeti meg az ellátást...stb. Remélem ezeket hamarosan megváltoztatják,mert látszik, hogy nem működik.
2010. jún. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én orvos vagyok és felháborítónak tartom a kolléga viselkedését. Nem csak etikátlan, de ütközik az orvosi rendtartásba is. Jelentsétek fel a kórház betegjogi képviselőjénél.

A többi orvostársam nevében kérek elnézést.

2010. jún. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem csak én gondolom így. Ez már csak azért is felháborító, mert ha pl a nagyiéknál vagyok (Pest), akkor nem látnak el, mert nem oda tartozom. Legutóbb olyan gége- és mandulagyulladást kaptam, hogy többször nem kaptam levegőt, mert összeértek a manduláim. Könyörögtem, hogy vigyenek orvoshoz, de mindenki mondta: "Szeirnted ki fog itt Téged ellátni? Pláne vasárnap? Senki." - szomorú.
2010. jún. 20. 16:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Még annyit. Kórházból akut panaszokkal senkit nem lehet vizsgálgat nélkül elküldeni.
2010. jún. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor vannak még orvosok, akik tényleg azért vannak, hogy gyógyítsanak! Apró reménysugár! Köszönöm.
2010. jún. 20. 16:03
 6/7 anonim ***** válasza:

nem. de sajnos sokszor megfélelmítik azorvosokat/ill sok a bürokrata is.

pl. nekem egyszer őrületesen begyulladt uszitól a fülem, este nem tudtam aludni tőle, úgy fájt (többször is begyulladt már, de az elviselhetetlen fájdalom számomra új volt)..másnap beügetek a szakrendelőbe..ott meg elkezd nyávogni a kartonos, h egy hét múlva jövő hétfőre kaphatok legkorábban beutalót.. stb nomármost én hallókészüléket viselek, ezt mondom a nőnek, erre ő meg jaaa, akkor tessék, itt a sorszám, x emelet y ajtó...

mondanom se kell, h alig voltak a rendelőben:S

a poén az, h a doki adott nekem időpontot, ha esetleg kontrollra szeretnék menni/további panasz van. nem mentem el, és az a lefoglalt időpont ott ment el fölöslegbe:|

ami a leginkább felháborított, az az, h ha nem viselek hallókészüléket, akkor is egy hét alatt átterjedhetett a gyulladás a középfülbe/belsőfülbe vagy fertőzés típusától függően akár generalizálódhat...nem beszélve az őrletes fájdalomról; akár elveszítheti az ember a hallását...bele se merek gondolni...:(

2010. jún. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Felháborítónak tartom, ami a barátnőddel történt! Még ha nem is tartozna oda, kötelesek megvizsgálni és meggyőződni arról (sőt meg is szervezni), hogy kibírja az utat az őt ellátni hivatott kórházig. Ez alapellátás, bárkinek, az ország bármelyik kórházában vagy orvosi ügyeletén jár.


Sajnos viszont tényleg őket büntetik mindenért. A kisfiam súlyos asztmás, többször kerültünk kórházba. A gyerekügyeleten egy időben annyira ismertek már minket, hogy elég volt odaszólnom, hogy jövünk a beutalóért, mert rosszul van a gyerek, mire odaértünk, megírva ki volt készítve az asztalra, hogy tudjunk továbbrohanni a klinikára. Egyszer a nagymamánál voltunk, ott lett minden gyógyszerezés ellenére rosszul a gyerek. Bevittük a klinikára, rögtön benttartották, de szóltak, hogy menjünk be az ügyeletünkre és hozzunk beutalót.

Szerintem mindenkinek vannak ilyen tapasztalatai. Most például 5 hetet vártunk, hogy a gyerekfogászaton fogadják egy lyukas foggal!!! És ha fájna?! Szerencsére nem fáj neki, de bűzlik a szája és ki tudja, mennyit romlik a foga ellátatlanul az 5 hét alatt?

Botrány, ami ebben az országban egészségügyi ellátás címén zajlik.

2010. jún. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!