Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A kemoterápiát csak rákbetegek...

A kemoterápiát csak rákbetegeknek adhatják vagy más betegségekre is felírhatják?

Figyelt kérdés
Egy rokonomnak vannak reumás panaszai és az orvos kemoterápiát javasolt,mert az állítólag tartósan helyrehozná.Ő azt mondta inkább tolókocsiba kerül, de abba nem megy bele.Most kortikoszertoidokat szed.Erről még nem hallottam,hogy ilyen jellegű panaszokra kemoterápiát javasoljanak.Vagy mégis súlyosabb baj lehet emögött?

2018. aug. 22. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Én se hallottam. Ez reumatológus volt? Nem értett félre valamit a beteg? Mondjuk infúziót mondtak neki, ő meg kemoterápiára asszociált. Vagy nem reumatológiai baja van, csak valaki nem akarja elárulni.
2018. aug. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudni, hogyan került a beszélgetésbe ez a "kemoterápia" szó, ez ugyanis tágabb értelemben csak gyógyszeres kezelést jelent. Lehet, hogy az orvos infúzió formájában alkalmazható gyulladáscsökkentő gyógyszerekre utalt.
2018. aug. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szteroidot szoktak infúzión keresztül is adni, erről lehetett szó.
2018. aug. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
41%
Kemoterápiának nem neveznek infúziót, ez inkább valami félreértés szerintem. Kemóval amúgyis csak ártanak akármi bajod legyen is.
2018. aug. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
17%

Sziforúan véve a manaoság antibiotikum néven emlegetett gyógyszerek nagy része is kemoterápiás készítménynek nevezendő lévén szintetikus.

Szóval én elképzehetőnek tartom, hogy szép szabályos orvosi szakkifejezéssel élt... és valószínűleg más jellegű mint a rák elleni... de az is biztos, hogy jól leépíti az embert

2018. aug. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!