Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hol tudom befizetni a TB-m?...

Hol tudom befizetni a TB-m? És ha egy huzamosabb ideig nem fizettem azt is kikell fizetnem?

Figyelt kérdés
Kb fél évig nem dolgoztam és nem is fizettem a TB-t. De visszmenőleg az elmaradottakat nincs kedvem kifizetni. Semmilyen ellátasra nem volt szükségem ezidő alatt.

2018. aug. 27. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez nem kedv kerdese. Elobb vagy utobb, de befogjak rajtad hajtani.
2018. aug. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha előtte volt huzamosabb ideig munkád, vagy tanulói jogviszonyod, akkor 45 napig még biztosított voltál. Tehát az a kb fél év, amíg nem dolgoztál, az csak kb 4 és fél hónap, amíg nem fizetted. Ez egy olyan ~35 000 forint körül lehet egyelőre, de ha befizeted, nem fog tovább nőni. Szerintem mássz be a legközelebbi NAV-hoz, valld be őszintén és kérdezd meg, mit tudsz tenni. Adnak részletfizetést is, ha kéred.


Legközelebb ha ilyen helyzetben leszel, kérd az önkormányzattól, hogy fizessék helyetted, 1 évig van ilyen lehetőség, ha rászoruló vagy. (utólag nem lehet)

2018. aug. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A NAV-nál kell intézni. És utólag is ki kell fizetned. Ez nem kedv kérdése. Az pedig senkit nem érdekel, hogy ezalatt voltál-e orvosnál, ugyanis nem így működik az egészségbiztosítási rendszer.
2018. aug. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Amivel elmaradtál ki kell fizetned! Nincs az hogy van kedved, vagy nincs kedved, ez adónak számít amit fizetni kell ha akarod ha nem!

Nem részletezném miértjét, nekem is annak idején úgy 7-8 évvel ezelőtt ezt szépen elmagyarázták, mert bevallom én is akkor úgy gondoltam mint te, hogy minek fizessem ha nem járok orvoshoz meg stb... de elmondták nekem még a munkaügyi központba mert jelentkeztem egy képzésükre és ott szóba került ez is.

Egyébként ha ezügyben továbbra sem intézel semmit akkor befogják rajtad hajtani, méghozzá amikor jön az adóbevallási időszak már akkor kifog bukni hogy bizony adósságod van, és akkor egy összegben fogják kérni automatikusan, de ha személyesen bemész a NAV hoz intézkedni akkor adnak részletfizetést. De ha ezeket akkor is elhanyagolod, ha már ők jelzik hogy fizess, de nem foglalkozol vele akkor ezt befogják hajtani! Ha van jövedelmed akkor levonásra kerül. Ha örökölsz valamit akkor ráterhelhetik ha nincs miből levonni.


Amúgy meg nekem mindegy mit hogyan csinálsz, csak ha rád szálnak akkor késő lesz sírni.

2018. aug. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha van Ügyfélkapu regisztrációd, akkor pofon egyszerű.


Töltsd le innen a nyomtatványkitöltő programot és a 18T1011 nyomtatványt, telepítsd mindkettőt:


[link]


Nyisd meg a keretprogramban ezt az új nyomtatványt és értelemszerűen töltsd ki. A bejelentés típusát rád bízom, de 3-asnak kellene lennie, ha visszamenőleg akarod tudatni a NAV-val, hogy nem fizettél magad után. Utalással és csekkel is lehet fizetni, ezt egy x-szel lehet eldönteni. Ha kész, mentsd el, aztán keresd meg ezt a menüpontot: "Kapcsolat az Ügyfélkapuval", "Nyomtatvány megjelölése elektronikus beküldésre". Ha végzett a számolgatásokkal, akkor ugyanebben a menüpontban: "Nyomtatvány közvetlen beküldése az Ügyfélkapun keresztül" és vége a kalandnak.


Ellenőrizd le az Ügyfélkapu tárhelyen, hogy ott van-e az elküldöttek között ez a nyomtatvány. Aztán vársz egy kicsit és küld a NAV egy postai levelet, hogy mi a téma. Ezek után attól függően, hogy utalást, vagy csekket választottál, küld további leveleket (csekkel).


Nem hittem el, de tényleg ilyen egyszerű. Haladunk a korral és néhány kattintással meg lehet oldani már szinte bármit és fel se kell emelnünk a seggünket.

2018. aug. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Köszi!
2018. aug. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#5 amikor legutóbb próbálkoztam ezzel a nyomtatványkitöltővel, arra jutottam, hogy egyszerűbb felemelni a seggemet és bemenni, de azóta lehet, hogy fejlődött. informatikus haverom szerint is egy fos.
2018. aug. 28. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az ügyfélkapu egy kalap szar, nem tudom, kik fejlesztik, de enyhén szólva is trágya munkát végeznek :D


Egyszerább, ha bemész.

2018. aug. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!