Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ájulás véradás után órákkal?

Ájulás véradás után órákkal?

Figyelt kérdés
Délelőtt adtam vért, és este 8 körül a arra eszméltem, hogy fekszem a tusoló aljában. Értetlenül állok, hogy miért ennyivel később jött ki.

2018. szept. 1. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ettél/ittál ma eleget? Esetleg (persze csak ha nő vagy) nem most van meg a menzeszed?
2018. szept. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mit kaptál véradás után, adtak kaja csomagot ? Nem tudom most hogyan van ez, de régen, a 70-80-as években az volt a kis csomagban amit a véradók kaptak, amire a szervezetnek szüksége volt egy véradás után. Ezt az illető megette, megitta, fix nem volt probléma. Te ettél, ittál, a vérnyomásodat megmérted ?
2018. szept. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Menzesz végén járok. Inni elég sokat ittam, ettem csokit, véradás után szendvicset majd kiadós ebédet. Mondjuk ma festettem falat, bár nem olyan nagy részt, lehet ezzel meg erőltettem magam? Mondták azt is hogy talán a meleg víz.
2018. szept. 1. 22:11
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Nem véletlen, hogy menzesz alatt, és utána pár napig elvileg nem lenne szabad vért adni.

A legtöbben úgy állnak hozzá, hogy a kérdőíven nincs rajta. Van, aki rákérdez, de ha nincs problémád, és jó a hemoglobin, akkor engedik.

Viszont okozhat utána rosszullétet.

2018. szept. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

Menzesz alatt is adtam már vért, soha nem volt bajom :)


Neked mégsem kéne, ezek szerint :D

2018. szept. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én rákérdeztem direkt, azt mondták a vizsgálatok szerint minden oké. Egyébként az volt a baj szerintem, hogy keveset ettem.
2018. szept. 9. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!