Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Régi-új egyetemistaként lehet...

Régi-új egyetemistaként lehet TB-tartozásom? Nem értem a rendszert. Tovább lent.

Figyelt kérdés

Januárban elbocsátottak az egyetemről és most szeptemberig mondhatni nem tanuló, hanem munkanélküli voltam. Tavasszal Magyarországon dolgoztam egyszerűsített foglalkoztatottként, ahol napi bért kaptam alkalmi munkákban és nyáron kimentem dolgozni Angliába két hónapra.


Viszont jelentkeztem egyetemre és most újra felvettek, most megint diák vagyok. A TB-t teljesen leszartam akkor, pedig gondoltam, hogy ha nem leszek tanuló, akkor megszűnik. Tudom valami havi 6-7 ezer forintba kerül, meg hogy munkanélküliként lehetett volna kérni, hogy fizessék egy darabig helyettem, de a lényeg hogy nem tettem.


Kérdés:

-Lehet TB tartozásom?

-Hol érdeklődhetek arról, hogy van-e TB tartozásom, illetv hogy most mi újság a TB-mmel? Erre még nem tudtam rájönni


24/F


2018. szept. 9. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán áprilisig vagy meddig nem kellett fizetned, onnan szeptemberig lesz 5-6 honap, amit be kell fizetned, setalj be a hivatalba, megmondjak mennyi, adnak csekkeket es kerhetsz resuletfizetest is.
2018. szept. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

NAV-nál kell intézni.

A TB az nem úgy működik, hogy csak akkor fizetsz, ha akarsz, és megszűnik, aztán újra aktiválódik, az folyamatos. Ha meg kimaradnak időszakok, akkor azt pótolni kell utólag.

2018. szept. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van tartozásod. Én egy évet hagytam ki, közben egyszerűsített foglalkoztatásban dologztam. Havonta fizettem a TB-t, de utólag is ki tudod fizetni. Havi 7320 ft.
2018. szept. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


És hol tudom kifizetni, hol érdeklődjek? "A hivatalban"? Az mit jelent? Vagy a NAV-nál hogy, simán csak hívjam őket telefonon vagy keressem meg valami helyi irodájukat és az ügyfélszolgálaton?


Értesítést, vagy bármi levelet nem kaptam tartozásról, de nyilván kifizetem ha van.

Másik: Gondolom az hogy van tartozásom nem érinti azt, hogy most megint diák vagyok és megint van TB-m? Tehát most ellátnának ingyen újra már a tartozás ellenére is, ha a mostani jelenlegi már "rendezve" van a diák jogviszony miatt?

2018. szept. 9. 11:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindenhol ellátnak, maximum figyelmeztetnek, hogy nincs rendben a TB-d, mert az megjelenik a gépben. Amúgy ügyfélkapun, ha van neked, te is tudod ellenőrizni, sőt van a neten erre egy weboldal is, ahog kiírja.

Hívd először telefonon őket, ha az neked egyszerűbb és megmondják mi legyen, erről nem küldenek értesítést, max. akkor, ha voltál dokinál ez idő alatt.

2018. szept. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!