Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ki dönti el, hogy a beteg...

Ki dönti el, hogy a beteg kihúzathatja -e a fogát? A Beteg aki nem akar szenvedni, vagy a szájsebészet utasíthatja a fogorvosokat, hogy nem húzhatják ki? (jobb alsó 5)

Figyelt kérdés
A szájsebészeten leírták a kórlapra, hogy a fogat nem húzhatják ki, a "házi fogorvos" gyökér kezelje. (Indok : 3 éve Bisphosphonat kezelésben részesült, mely 10 évig hat) Negyedik alkalom utáni gyökérkezelés és harmadik alkalom utáni gyökértömés (közben már volt 3 kis röntgen és 1 panoráma röntgen) után már 30 napja kinoz a fájdalom. (többi fogorvos már nem meri elvállalni, mert félnek a szájsebészettől, mert ha véletlenül vissza kell irányítani, akkor bajuk lesz)

2018. szept. 15. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondolom tudod mi a kezeles hatasa, es a lehetseges kovetkezmenyek. A doki nem veletlenul nem vallalja a felelosseget ha a huzas utan elkezd elhalni az allkapcsod.
2018. szept. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm és értem. Viszont mint írtam 4 kezelésen már túl vagyok, tehát senki sem mondhatja, hogy nem működök együtt a közgyógyászattal. 30 napi gyűrődés +2 hét mire rászántam magam, életem végéig a néha falkaparós fájdalommal kell élnem ? Nem gondolom, hogy nincs segítség.
2018. szept. 15. 21:42
 3/4 A kérdező kommentje:
2018 szeptember 25. Eddig az orvos 3 alkalommal gyökérkezelte, majd 4. alkalommal lezárta és betömte a fogat (közben készült 3 kis röntgen és 1 panoráma röntgen) végül 5. ülésben az asszisztens a fogorvos nélkül fogköeltávolítást végzett. Most továbbra is a fog gyökér része tájékán annyira fáj, hogy most már a gyógyszerek sem segítenek. Meddig kell még tűrni ? Az orvosok félnek a szájsebészeti direktíva miatt.
2018. szept. 25. 16:55
 4/4 anonim ***** válasza:
De mi az oka annak, hogy nem sikeres a gyökérkezelés?
2018. okt. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!