Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az orvosok miért állítják...

Az orvosok miért állítják minden áron hogy refluxom van mikor nincs is?

Figyelt kérdés
Több hónapja elhúzódó köhögésem van. Volt egy tüdőgyulladásom hónapokkal ezelőtt amit nem igazán kezeltek ki és azóta is köhögök és nehézlégzésem van. Most folyton arra akarják fogni, az egészet, hogy refluxom van, pedig soha nem volt olyan jellegű tünetem ami arra utalna. 27/F

2018. okt. 7. 03:53
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

A. Így akarnak lerázni. Persze ha refluxod van, azt először igazolni kell a megfelelő vizsgálatokkal. utána pedig kezelni, szóval így nem lehet túl gyorsanmegszabadulni a kedves betegtől.

B. Komolyan gondolják, hogy az elhúzódó, kezelésekre nem reagáló tüdőpanaszaid hátterében a reflux állhat. Ha éjszaka a visszaáramló gyomortartalom bejut a légcsövedbe, az bizony okozhat folyamatos köhögést, és tüdőpanaszokat. Ilyen jellegű panaszok esetén a protokoll minden bizonnyal tartalmazza azt a lépést, hogy ki kell zárni az esetleges refluxot, mielőtt más vizsgálatokat, beavatkozásokat kezdenének.

2018. okt. 7. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem higgy az orvosoknak, valószínűleg többet tudnak a témáról.


[link]

2018. okt. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"soha nem volt olyan jellegű tünetem ami arra utalna."


Kivéve a több hónapja elhúzódó köhögésedet...

2018. okt. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!