Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Zárójelentést meg kell őríznem?

Zárójelentést meg kell őríznem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Bent voltam a korházban, kaptam az ellátásormról zárójelentést, viszont sajnos lelkileg nehezen tudom feldolgozni azt, amiért bekerültem. Azzal tisztában vagyok, hogy a kórháznak 50 évig meg kell őríznie a zárójelentést, de a beteggel mi a helyzet? Neki is kötelező vagy "megsemmisítheti"?


22/f



2018. okt. 15. 07:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A háziorvos nem kapott egy példányt? Elvileg meg kell őrizni, de simán van olyan, aki véletlen elveszti. Ha a háziorvosnak is van egy példánya, akkor tőle tud másolatot kérni. Szóval ha megsemmisíted, valószínűleg nem lesz nagy baj.
2018. okt. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Miután vagy 20 éve elektronikus betegeletut nyilvántartás van, amiben minden szerepel, felesleges megőrizni, ha nem akarod.
2018. okt. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A háziorvosom nem is tud róla, hogy bent voltam. Ugyanis csak egy éjszakát voltam bent. Toxikológián... Túl "jól" sikerült az este. Nagyon nagyon szégyellem hogy odakerültem, lelkileg ezt kicsit nehéz feldolgoznom, mivel nem vagyok az a tipikus minden hétvégen atomra csapom magam típus. Sőt... Nagyon ritkán iszok. Ezért is szeretném megsemmisíteni a zárójelentést, ha van rá erre lehetöség, minden lehetséges módon szeretném elfelejteni ami történt.
2018. okt. 15. 07:56
 4/16 anonim ***** válasza:
Ahogy írtam, elektronikus betegeletut nyilvántartás van, ergo a háziorvosod látni fogj a ezt az információt.
2018. okt. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Értem.
2018. okt. 15. 07:59
 6/16 anonim ***** válasza:
Elvielg letilthatod, ehhez ugyfelkapu regisztráció kell. Gyakorlatilag nem kellene, mert 1, marhára nem érdekli az orvost, 2, mivel nem részletekben lehet tölteni, hanem egyben, így megnehezítenéd a jövőbeni ellátásodat
2018. okt. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen.
2018. okt. 15. 08:06
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

Nem parádés elégetéssel, hanem úgy tudod "elfelejteni" hogy elfogadod, volt, tanultál belőle, tapasztalatot szereztél, nem csinálod többet, megérted az egész eseményt - és ezzel elengeded az eseményt. Akkor nem fog bántani többet.

Ha csak erőltetve megsemmisíteni akarnád, csak lenyomnád a tudatalatti tudatrészbe. Onnan viszont akkumulálódva, atavisztikus erővel - a legrosszabbkor- feltörnek a dolgok..

Minden rossz történéssel így kell bánnunk.

A lélekgyógyászok is ezt teszik: felhozzák a sötétből a tudat világosságába azokat a dolgokat, amelyek történtek a pácienssel és amelyek bántják őt. Egyedül is meg lehet ezt tenni.

2018. okt. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Add le a háziorvosnál, az enyém mindig elkéri, hogy meglegyen neki papíron.
2018. okt. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, sokat jelent! :)
2018. okt. 15. 08:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!