Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyit "illik" adni?

Mennyit "illik" adni?

Figyelt kérdés
Epével fog műteni egy sebész főorvos. Nagyon dicsérik, több -nem közeli- ismerősöm ajánlotta, azt mondták jó kezekben leszek nála. Már voltam nála elővizsgálaton, nagyon szimpatikus, kedves, idős doktor. Nem voltam még ilyen hálapénzes helyzetben, nem tudom mikor, hogyan, és mennyit illik adni. Tudom, hogy a magyarországi egészségügy kétségtelenül korrupt, és félek, ha nem adok neki akkor annak következménye lehet. Az ismerőseimtől konkrétan bunkóság lenne rákérdeznem, hogy mennyit adott, vagy hogyan működik ez az egész. Légyszi segítsetek, a normális válaszokat köszönöm! :)

2018. okt. 15. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Amennyit nem sajnálsz.

Számomra a hálapénz és a borravaló ugyanúgy korrupció, mint valakit lefizetni.

2018. okt. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

"félek, ha nem adok neki akkor annak következménye lehet."


Mégis milyen következménye lehet?

Fizetni az ember utólag szokott, ha fizet, nem előre, akkor meg már mit csinál a doki? Visszavisz a műtőbe és visszarakja a köveket?

2018. okt. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyit adsz, amennyit tudsz nélkülözni. Lehet, hogy van olyan, aki 100 ezret sem sajnál, más már 10 ezret is sokall.
2018. okt. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A kezelés befejezése után adjál, ha meg voltál elégedve.
2018. okt. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
68%

Semennyit nem illik adni. Ha akarsz adsz, ha nem, nem. Az meg, hogy mennyit azt hiába monjuk meg, úgyis attól függ mennyi pénzed van. Szerintem 150 ezer.

Előre nem szabad adni, mert az megvesztegetés. Utólag meg rajtad múlik.

2018. okt. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

Milyen következménye lehet a műtét után???

Én ha adnék előre adnék - "megvesztegetés" micsoda baromság ez, az a bűncselekmény ha az orvos kér pénzt a műtét előtt nem az ha valaki önszántából ad - a "jobb" ellátás végett, tehát tegye oda magát. Utána adni rajtad múlik, amennyit a hálád és a pénztárcád elbír. Amúgy rokonok ilyen műtétnél ötvenezret adtak utána borítékban.

2018. okt. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
72%
Nem baromság, és előre pénzt adni olyan szolgáltatásért, ami eleve jár az megvesztegetésnek minősül. Te is azért adnál, mert akkor reménykedsz jobb ellátásban, pedig ez nem függhet az előre odaadott vagy előre egyeztetett pénztől. Ettől függetlenül tudom, hogy nem ez a gyakorlat.
2018. okt. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!