Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy kell szemüveget csináltat...

Hogy kell szemüveget csináltatni? Optikusnál vagy az orvos felírja szemvizsgálat után, h milyen kell és egy optikus megcsinálja?

Figyelt kérdés
2010. jún. 25. 09:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

nekem optikusnál egy orvos csinálta a szemvizsgálatot és ott meg is csináltattam, így a vizsgálat ingyen volt.

Ha mész optika felé, általában ki is van írva, hogy Ma Dr.X.Y rendel.

2010. jún. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Vagy elmész szemdokihoz a rendelésen vagy magánorvos írja fel. Magán doki van optikában is, és ahogy írtad is ott meg is csinálják.
2010. jún. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerinted neked kell szemüveg? Ha igen, menjél el egy szemorvoshoz, ahol megállapítják, hogy hány dioptriás szemüveggel javíthatsz a látásodon. A szemüveget optikus készíti el, az orvos által előírt dioptriára oep kedvezmény jár. Egyébként az optikusok is végeznek már szembemérést, így pontosan megtudja állapítani, hogy szükséged van-e szemüvegre. Az orvost csak azért érdemes beiktatni, mert a lencsére így kedvezmény jár. Bár....egyes ofotért-ben nagyon sok akciót hirdetnek.
2010. jún. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Már lehet időpontot kérni az optikusnál szemvizsgálatra, de ott általában optometristák vizsgálnak, akik nem orvosok. Én az orvos által írt szemüveggel elégedettebb vagyok. A cégnél nem lehetett választani, optometristát hívtak. 2 év különbséggel írt 1-1 szemüveget, az első gyakorlatilag használhatatlan volt, mert feltettem, és 5 perc múlva iszonyúan lüktetett a fejem.

De lehet, hogy csak én jártam meg.

2010. jún. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! a háziorvos(gyerekorvos, hehe:D) mondta, amikor a jogsihoz csináltattam az orvosi alkalmasságit,h kéne szemüveg... persze azért előtte megírta a papírt,h teljesen egészséges vagyok,tehát mehetek kresz-re.
2010. jún. 26. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!