Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha a laborban csak a TSH-t...

Ha a laborban csak a TSH-t nézik, abból már lehet látni ha valami pajzsmirigy probléma lehet? Tudom hogy TSH, t3, t 4 is kell ahhoz hogy jobban lehessen pajzsmirigy problémára gyanakodni.

Figyelt kérdés

De ha a tsh ertekem esetleg magas vagy alacsony akkor az lehet már irány mutató probléma felé?

Lehet hülye kérdés de mivel nem tudom pont ezért kérdezem! Hogy hátha valaki tud segíteni. Köszönöm



2018. nov. 6. 18:31
 1/8 A kérdező kommentje:

Úgy értem ha esetleg rossz lesz a TSH érték akkor már talán tovább küld végre a házi orvos ki vizsgálni hogy van e valami hormon problémám?

Elmegyek magán rendelőbe, van egy nagy labor csomag ami tartalmaz TSH t meg egy két olyan dolgot amit most meg kell nezetnem, jelenleg ennyire futja ez már remélem segítség lesz kiinduló pontnak a házi dokinak ha valami nem jó, nem tudok még Pluszban pajzsmirigy vizsgálatra is el menni, csak erre... Hogy így már hátha mehetek az sztk ba a további vizsgálatokra ha szükség lesz rá

2018. nov. 6. 18:39
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem jó a TSH, a házorvos továbbküld endokrinológiára, ott majd megnéznek mindent.
2018. nov. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Túl magas/alacsony TSH esetén a házi orvos is tud kérni T3-at és T4-et. De autoimmun betegségekre utaló ellenanyagokat (antiTPO és antiTG) csak az endokrinológus. - Az több hónap is lehet, mire oda bejutsz, szóval gyorsabb a privát.

Nem tudom, az említett csomagban mi van benne, de ezek a legfontosabbak - a CentrumLabnál egyébként 2 ezer darabja, úgyhogy ha van a közeledben vérvételi pont, érdemes megfontolni...

2018. nov. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha a TSH túl magas, automatikusan csinálják a T3,T4-et, de ahogy előttem írták AntiTPO is kéne az autoimmunitás miatt.

Szerintem a legjobban egy magán endokrinológussal jársz, mert az államiak annyira túl telítettek, hogy kb soha nem jutsz be :(

(egy autoimmun hashimotos)

2018. nov. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hát az a csomag nem tartalmaz t3, t4 et, de megnéztem a synlabot, az árak elég jók, úgy hogy oda megyek, de viszont tudnál abban segíteni ha már voltal ott hogy ez hogy működik? Mert látom az ár listát. Kerek idő pontot és ott kapok egy papírt amin be jelolom hogy miket szeretnék megnézetni? Össze valogathatom magamnak a dolgokat? Még nem voltam így vervetelen azért ez a sok hülye kérdés:)

Most voltam sztk s vervetelen... Ott megneztek egy egy dolgot azt szeretném ki egészíteni pár dologgal tehát amit egy hete már megneztek azért nem akarok most is fizetni, ezért érdekel hogy össze valogathatom e magamnak mit szeretnék még megnezetetni

2018. nov. 7. 21:16
 6/8 A kérdező kommentje:
Vagyis centrumlab, már annyi helyet néztem hogy össze kavarodtam
2018. nov. 7. 21:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a TB-s rendelő laborjában a CentrumLab végzi a vizsgálatokat. - Szóval nekem így szerencsés a helyzet, a beutalós vérvétellel egyidejűleg szoktam kérni a privátokat. Először felhívtam őket, mert ugye a honlapon az van, hogy időpontot lehet egyeztetni. De mondták, hogy nem szükséges, csak a bejelentkezéskor szóljak, hogy kérek privátot is, és akkor előrevesznek, nem kell kivárnom a sort. Ez így eléggé előnyös, mert három havonta járok, és nem kell fél órákat ott ülni. Csak sokan csúnyán szoktak nézni rám, de nem érdekel. :D

Bár legutóbb nem volt az igazi, mert négyen voltunk egyszerre privátosok, így mégiscsak várni kellett egy kicsit.


Ezt csak azért írtam le, mert kérdezted. Viszont gondolom, nálatok nem CentrumLab van az SZTK-ban, különben már megoldottad volna. Tehát akkor keresd meg a legközelebbi vérvételi pontot. Hívd fel őket, kérj időpontot. És igen, azt kérsz, amit csak akarsz. Bármit lehet, ami a listán van (meg persze amire pénzed van). Elmondod, felírják, és ennyi.


Majd írd meg az eredményeket. Ha Hashimoto, akkor tudok segíteni.

2018. nov. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Rendben, megírom, és köszönöm a választ:)

Igen nálunk az sztkban nem ők csinálják sajnos, és a házi doki nem is nagyon ad beutalot úgyhogy muszáj mindent külön pénzért megcsinálni: /

2018. nov. 8. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!