Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért fáj az édesanyám feje?

Miért fáj az édesanyám feje?

Figyelt kérdés
Segítséget szeretnék kérni, mert édesanyámra néha olyan az erős migrén jön rá, hogy csak a Relpax hat. Orvosok nem tudtak neki mit mondani, a többi fájdalomcsillapító egyáltalán nem hat. Elmondása szerint, ilyenkor a legjobb ha az ágyban fekszik koromsötét szobában. Van amikor 2 hét alatt 3x, van amikor hónapokig semmi. Sajnos hányinger és hányásig is fokozódott. Szerencsére nem egész évben van, legutoljára talán január-tavasz elején volt. Van aki hasonló problémával szenved? Esetleg tud valaki valami, házi gyógymódot az ilyen napokra?

2018. nov. 7. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én szülőmnek pont ugyanilyen migrénje van, ami akár napokra is kiütheti. Fiatalon épp a barátnőivel volt egy presszóban amikor érezte, hogy rájön a migrén, szólt is a többieknek, hogy akkor ő most megy haza haldokolni egy kicsit. Erre mondták, hogy igyon meg egy feles konyakot, rosszabb úgysem lehet de hátha használ. És használt!


Anyám sosem iszik (alkoholt), de mikor kb havonta egyszer rájön a migrén akkor beküld kb 4cl pálinkát és attól rendbejön. Azt mondja, hogy akkor kell meginni mikor még csak kezdődik, ha már kijött a migrén akkor - legalábbis neki - nem hat.


Szóval ezt ajánlom anyukádnak kipróbálásra, még akkor is ha épp nem az orvos írta fel receptre. Tegyetek el egy kis ürgésüvegbe 4-5cl pálinkát és ha legközelebb indul a buli, akkor húzza le. Végülis rosszabb nem lehet tőle a helyzet maximum ez neki nem jön be.


A pálesz egyébként az alkohol értágító hatása miatt hathat fejfájás ellen (ugye az agyi ereket is tágítja), de túlokoskodni sem akarom. Anyámnál hat, hogy másnak hat-e azt nem tudom.

2018. nov. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Remélem sosem kell majd kipróbálnia, de ha igen akkor bízok benne, hogy hatni fog. Ő sem szokott alkoholt inni, természetesen újévkor, születésnapokon ilyen-olyan alkalmakkor lecsúszik egy két feles, de más nem. Köszi még egyszer!
2018. nov. 7. 15:16
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szivesen, de ha ilyen migrénje szokott lenni, akkor nem értem miért írod, hogy reméled sosem kell kipróbálnia. Ha előjön akkor próbálja ki, remélem neki is segít.
2018. nov. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért írtam, mert szerencsére már egy jó ideje nem volt és bízunk benne, hogy már nem is nagyon lesz.
2018. nov. 7. 15:21
 5/10 anonim ***** válasza:
Anyukád vegyen be egy kiskanál sót és igyon rendesen vizet. Só és vízhiányos valószínűleg
2018. nov. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Gyanítom középkorú, ahogy én is, nekem is pont ugyan ilyen tünetekkel, csak sokkal sűrűbben van migrénem. Már csak a változókor elmúlásával biztatnak. Az orvostudomány nem tudja mitől van a migrén, csak találgatások vannak. Egyenlőre a Relpax és társai nagy segítség.
2018. nov. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
44 Éves. Korábban nem volt ennyire erős neki, ha jól tudom akkor tavaly volt az első ilyen.
2018. nov. 8. 17:14
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem az első migrénem kb. 47 éves koromban volt, bár előtte is fejfájós voltam. És 46 éves koromtól vagyok a változókorban. Szóval benne van anyukádnál is a pakliban, hogy elindult valami hormonváltozás. Ha ez igaz sok remény segítségre nincs, össze-vissza vizsgálgattak engem is, mégis maradtak a triptánok.
2018. nov. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kesz.sari ***** válasza:
Az Én anyukámnak is nagyon durva migrénje volt, már fiatal kora óta, Ő is napokig sötét szobában élt... és egy étrendkiegészítő segített rajta. Akit érdekel, írjon üzit. :)
2018. nov. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha segíteni akarnál embertársaidon kiírnád ide, ha csak az üzlet vezérel....:-(
2018. nov. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!