Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehet valahol ingyenes vitamin...

Lehet valahol ingyenes vitaminvizsgálatot csinálni, hogy kiderítsem van e valamilyen hiányom? Háziorvos elküldhet valahova? Nem tudom van e ilyen, de szerintem vitaminhiányom van, és nem tudom, hogy hova forduljak ezzel.

Figyelt kérdés
2018. nov. 24. 19:33
1 2
 1/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Vannak ilyen vizsgálatok, elm kell menni háziorvoshoz és vele kell ezt megbeszélni, aztán továbbküld majd szakorvoshoz.
2018. nov. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A háziorvos korlátozva van. Biztos, hogy ő nem kérhet vitamin vizsgálatot.

Magánlaborban lehet megnézetni.

Én szelént és d-vitamint nézettem a Synlabnal.

Fent van a neten az árlista.

2018. nov. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy a szakorvosok is sz@rnak bele. Én pajzsmirigy beteg vagyok, több ilyen csoportban is benne vagyok és 100-ból egy, ha kéri.

Ha a beteg mondja pedig lehurrogják, hogy mit képzel.

Valami csoda olyan orvost találni, aki ezt megteszi.

De nem ők a hibásak feltetlen, hanem akik az OEP-nél ilyen aljas szabályokat hoznak, hogy hagynak minket megdögleni.

2018. nov. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Olvasd végig, hogy melyik vitamin hiánya milyen tüneteket produkál. És ha ezt a tünetet érzed magadon, akkor fordulj konkrét problémával az orvosodhoz.

Ilyen ostobaságot, mint amit az előző írt, sehol a világon nem vizsgálnak, hogy tünet nélkül mindenre kivizsgáljanak.

2018. nov. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Jut eszembe: sokkal hamarább produkál tünetet egy vitamin, vagy nyomelem teljesen feleslegesen beszedett mennyisége, mint annak a hiánya. Ezeket a pót eszközöket is kizárólag az orvos tudtával kéne beszedni, és nem marokszám a Béres vitaminokat, magnéziumot, stb-t. Éppen ezért a háziorvos nem küld sehova se, mert nincs is ilyen vizsgálat. Normális étrend esetén nem lehet vitaminhiányod.
2018. nov. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hogyne, az nem lesz vizsgálva, hogy semmi tüneted nincs, csak gyanakszol rá. Utána kell nézni és, ha gyanakszol bizonyos tünetek után akkor mondhatod, hogy te így tudod, ez a vitaminhiány okozhat ilyet és meg lehet-e ezt nézetni. Inkább az szokott lenni a gyakorlat, hogy vegyél a boltban arra valamit és ha rendeződik, akkor igazad volt, ha meg nem, akkor nem és nem az a baj.
2018. nov. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék pénzt energiát és időt fektetni abba, hogy feleslegesen pótolgassama vitamint önmagamon tesztelgetve.

Vannak konkrét tüneteim, ezért gyanakszom, van konkrét elképzelésem, de nem szokták szeretni, ha odamegy az ember és önjelölt orvost játszik.

Szerintem teljesen jó étrendem van, nem hiszem, hogy feltétlen ettől függ.

2018. nov. 24. 23:20
 8/11 Ypszilon1980 ***** válasza:

Én egészségügyben dolgozok és okoskodnak nálam is, de két féle dolog van, illetve hozzáállás. Az egyik az az, hogy ha okoskodik és öndiagnosztizál, konkrétan megmondja mi legyen, ez az a kategória, amikor nem tudsz vele mit tenni, mert sosem fog szakemberi segítséget elfogadni.

A másik az, amikor rákérdez, mert ő ezt olvasta, ez szerinte megoldás lehet és kíváncsi az orvos véleményére, így ő már partner abban, hogy megbeszélje, közös megoldás szülessen, ez nem baj és ez normális is. Ezt egy normális orvos nem veheti rossz néven, ha meg igen, akkor váltani kell.

2018. nov. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azt leírhattad volna, hogy konkrétan mire lennél kíváncsi.

Mert van, amit a házi orvos is meg tud nézetni (pl. vas, magnézium, kálium - amik egyébként privátban is darabonként max. 2-300 Ft-ba kerülnek). A többit csak szakorvos tudja megkérni a labortól, pl. D-vitamin, jód, szelén. És persze ezeket is csak indokolt esetben, sokszor még akkor sem. Privátban meg drágák, 2 és 24 ezer között darabja.

Szóval valószínűleg jobban jársz, ha mégis elkezded szedni. Bajod nem lesz tőle, az közel 100%. Amit itt írt valaki, a túladagolást, ahhoz mindegyikből elég nagy mennyiségeket kellene szedni, és hosszú távon. (A vízben oldódóakból meg még többet és még tovább...)

2018. nov. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
B7 vitaminra lennék kiváncsi.
2018. nov. 25. 08:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!