Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Édesanyámat érfestésre küldték...

Édesanyámat érfestésre küldték, koszorúér-szűkület miatt. Szinte semmit sem mondtak róla. Ő is, én is halálra vagyunk rémülve, de nem tud beszélni róla egyikünk sem. Van itt olyan aki már átesett ilyenen?

Figyelt kérdés
A neten többféle leírást találtam róla, meg a kockázatokról. Milyen ez az eljárás? Fájdalmas? Sokáig kell bent maradni?

2018. dec. 4. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Én már átestem érfestésen. Mire vagy kíváncsi?

Az eljárás fájdalmatlan, és cca 5 perc alatt lezajlik.

Gyógyulást kívánok anyukádnak. Nem tudom, milyen kockázatról olvastál, de már az is kockázat, hogy elesel az utcán.

2018. dec. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Állítólag nem fájdalmas - legalábbis egy idős ismerős néni azt mondta, hogy inkább időnként ilyen csikizős érzés, de nem fájt, ahogy végigvezették a katétert. Ahol meg beszúrják, ott érzéstelenítik előtte a területet.

A kockázatokról én csak annyit tudok, hogy vannak, akik esetleg allergiásak lehetnek a kontrasztanyagra (ez tudomásom szerint jód, ill. még a bárium dereng); ill. hogy néha előfordulhat, hogy szétpattan egy ér.


A koszorúerek állapotát egyébként CT-vel is lehet vizsgálni, az nem invazív eljárás, hanem olyan, mint a röntgen, tehát ez előny. Kontrasztanyag itt is van, amit injekcióban adnak be, ill. ugye itt még pluszban a sugárterhelés.

Ha viszont szűkületet mutat ki, akkor (elvileg legalábbis) utána mégiscsak katéterezés szükséges, hogy az ereket ki tudják tágítani. Meg a CT-re elég sok a várakozási idő - privátban meg drága.

Mindkét vizsgálat rövid egyébként, ambulánsan meg lehet csinálni.


Szerintem mérlegeljétek, hogy mi lenne a legjobb. Egyáltalán mi alapozza meg az érszűkület gyanúját, ill. milyen vizsgálatok voltak eddig - és azt is megteheti édesanyád, hogy elmegy egy másik orvoshoz tanácsot, javaslatot kérni.

2018. dec. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A kockázat ami leginkább megijesztett, az az volt, hogy akár halál is lehet a szövődmény. Laboreredményeket néztek sokszorosan édesanyámnál, EKG, és terheléses EKG is volt. Ami már biztos: a bal szívfele gyengébb mint kellne, szívbillentyűvel is baj van, és valamiért nem dolgozik rendesen a szíve egy része. Infarktus miatt került be anyukám, éppen EKG-n volt magánrendelésen mikor elindult nála. Azonnal adtak neki gyógyszert, ezért él még. Ezután került kórházba, hogy rendesen kivizsgálják. Édesapámat is a szíve vitte el, ő itthon halt meg miután egy nemtörődöm orvos közölte hogy nem kell műteni.
2018. dec. 5. 01:39
 4/10 anonim ***** válasza:

Ó, szegény, sajnálom. :(


Én megkérdezném azt a magánorvost akkor, hogy egyetért-e a kórház javaslatával, hogy szükséges a katéterezés, indokoltnak tartja-e, kiderül-e belőle valami olyan információ, ami mindenképp szükséges, vagy a már meglévő vizsgálatok alapján lenne tanácsos folytatni a kezelést. Illetve, hogy van-e valami alternatíva a katéterezés helyett.

(Nem értek nagyon a témához, de annyit tudok, hogy elvileg a koszorúerek állapotát csak ezzel a kettővel lehet pontosan felmérni. Viszont olyasmi is dereng, hogy ha gond lenne, akkor azért a többi vizsgálat is utalna rá, talán a szívultrahang meg a terheléses EKG, de nem biztos.)

2018. dec. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ultrahang is volt, ott látta meg a doki hogy egyszerűen nem úgy mozog a szív egy része ahogy kell. Meg az EKG is utalt rá, azután csinálták meg az ultrahangot. Köszönöm a válaszokat, remélem valóban nem fognak fájdalmat okozni anyukámnak.
2018. dec. 5. 09:41
 6/10 A kérdező kommentje:
A magánorvoshoz mindenképpen visszamegyünk, szeretném neki személyesen megköszönni hogy még van anyukám.
2018. dec. 5. 09:42
 7/10 Salx Narval ***** válasza:
Nekem volt sajnos, vagy inkább szerencsére. Maga az érfestés gyakorlatilag egy tűszúrás általában a csuklói vénába ,ha érszűkület is van akkor érzéstelenítőt is kap, gyakorlatilag semmit nem fog érezni, felvezetnek egy katétert és ha kell elvégzik az értágítást és behelyeznek egy úgy nevezet stent-et az érfalba ami megfelelő véráramlást biztosít és megakadályozza későbbiekben a koszorúér elzáródását. Ebből anyukád a kezdeti tűszúrástól eltekintve, ami kicsit kellemetlen semmi fájdalmat nem fog érezni. 1 max 2 napra befektetik, ha más szívprobléma nincs akkor kap gyógyszereket, vérhígítót és fél évente kontroll vizsgálatra kell majd járnia, ez ultrahang és vérnyomásmérésből áll normál esetben. Örülni kell anyukádnak, hogy még idejében és ennyivel megúszta, én nem voltam ennyire szerencsés. Szóval nyugodjon meg nem fog fájdalmat érezni, csak hát ijesztően hangzik ez az egész így elmondva. Remélhetőleg ezzel elkerülheti az érműtétet.
2018. dec. 10. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm utolsó, és minden válaszolónak! Sokat segítettetek, egy lelkileg szörnyű helyzetben, megnyugtattatok.
2018. dec. 10. 09:24
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
Nincs mit, mielőbbi gyógyulást kívánok a mamádnak.
2018. dec. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem fáj az, csak jó kis radioaktív cuccot használnak. Csupán ennyi vele a baj.
2023. jún. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!