Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » S. O. S Hogyan kerülhetnék...

S. O. S Hogyan kerülhetnék néhány napra kórházba? (Olvasd el a többit mielőtt ítélkezel)

Figyelt kérdés

Szóval 20 éves vagyok, anyám és apám is iszik ezért hajnaltól estig a veszekedésben élek. Sokszor annyira felidegesítenek, hogy már rosszul érzem magam. Már voltam ügyeleten mellkasi fájdalommal (tényleg fájt), kicsit rá is játszottam, de nem küldött kórházba. Sajnos ha mentőt hívnék is az ügyelet jönne ki. Életveszélybe nem sodornám magam pl baleset miatt és másnak kárt sem szeretnék okozni. De most 2 napja olyan idegben vagyok, hogy aludni se tudtam az éjjel, a fejemből a fájás nem áll ki már napok óta. Amúgy is szeretnék utánajárni ennek a mellkasi fájdalomnak, meg jó lenne pár napra végre "nyugodtnak" lenni.


Köszönöm ha valaki megért és válaszol.



2018. dec. 14. 21:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Albérlet? Kolesz?

A semmiért ne menj be a kórházba,mert emberek elől veszed el a helyet. Engem emiatt nem tudtak befektetni pedig nekem sclerosis multiplex miatt kellett volna kezelést kapjak de a sok idióta miatt akik a napot lopják bent nekem bejárósnak kellett lennem. Örülj hogy van fedél a fejed felett...(Én 19 éves vagyok)

2018. dec. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Börtönbe egyszerűbben tudnál kerülni pár napra, pl bolti lopás miatt. De nem igazán javaslom.

Kórházba bent csak nyomós indokkal tartanak. Van akit egy kissebb műtét után is egyből haza küldenek. Csak úgy nem lehet bemenni hepázni.

2018. dec. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kolesz nincs sajnos, albérletre meg pénzem nincs :( Épp hogy elég arra ami fontos mivel még nem dolgozom hanem tanulok, amit a szüleimtől kapok havonta az van, feltéve ha nem isszák el mielőtt megkapnám. Sajnálom, hogy nem fektettek be a fajtám miatt. Viszont ezt a mellkasi fájdalmat (ritmus zavarra gyanakodott az ügyeletes orvos) ki akarom vizsgáltatni majd, de a háziorvoshoz nem merek elmenni nem egy embert a halálba küldött már. Pont kapóra is jönne ha bekerülnék, úgy is mondhatnám kellemest a hasznossal.
2018. dec. 14. 21:30
 4/10 A kérdező kommentje:
#2 szükségem lesz majd a tiszta erkölcsi bizonyítványra, így börtönbe semmi esetre se kerülnék. Ezért nem akarok szándékosan például egy lassú vagy tolató autó elé/mögé se lépni, mivel abból is adódhatna gondom az életveszélytől eltekintve is.
2018. dec. 14. 21:37
 5/10 anonim ***** válasza:
31%

Bemész bármely kórház kardiológiai szakrendelőjébe, leülsz a váróban és pár perc múlva lefordulsz a székről. 1 nap megfigyelés garantált! Előtte ki is verheted a WC-ben, hogy kivörösödj.


Régen ilyenek tanítottak katonai sulikban és más kiképzéseken, manapság már ...ja, nincs sorkatonaság.

2018. dec. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennél azért van egyszerűbb megoldás is. Kérj beutalót a kardiológiára. Ezzel csak nem tud neked a házi orvosod ártani, hogy kiír beutalót. Ott megvizsgálnak. Készül EKG. tesznek fel Holtert, és csinálhatnak szív ultrahangot is. Akkor kiderül, hogy a szíved az oka, vagy pedig rosszak az idegeid? Igyál naponta citromfű teából 3 pohárnyit! Mérd a vérnyomásod, pulzusod.
2018. dec. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ilyen rossz körülmények között nőttél fel. De mivel már 20 éves vagy, két éve a te kezedben van a döntés: tűröd vagy nem. Tudom, nehéz kérdés, de te választottad eddig ezt, hogy maradsz. Sajnos az ilyen "szülők" gyermekeinek nem sok választása van, elmennek dolgozni, hogy önálló életet tudjanak élni, és ha elég kitartóak és céltudatosak, akkor munka mellett tanulnak. Jobb esetben van olyan rokon, aki befogadja őket rövidebb-hosszabb időre (a szülőknek ilyenkor is hozzá kell járulniuk a gyerekük ellátásához, ha nappali tagozaton tanul felsőoktatásban, akár bíróságra is lehet vinni az ügyet, ha önként nem fizetnek).


Szóval csak azt tudom ajánlani, hogy próbálj egyezkedni rokonokkal, akár ideiglenesen is, vagy barátnőkkel/barátokkal, hogy legalább pár napra vendégeskedhetsz-e náluk. Nem egy optimális helyzet, de volt olyan ismerősöm, aki évekig felváltva lakott különböző ismerőseinél, nálunk is, mert otthon mindig állt a balhé, üvöltözéstől kezdve a verekedésig.


Az pedig nem stimmel, hogy ha mentőt hívsz, akkor is az ügyelet jönne ki. Egy akut szívrohamnál a percek is számítanak. De valószínűleg nálad nem erről van szó. Ettől függetlenül ha ismét mellkasi fájdalmat tapasztalsz (ez akár enyhe is lehet), plusz esetleg más tünetet is (a fájdalom kisugározhat az állba, a vállakba, a karokba; légzési nehézség léphet fel, remeghet a kéz, hányinger vagy hányás is lehetséges), akkor azonnal rágj szét egy Aspirint, és hívd a mentőt. Több órás megfigyelés és néhány vizsgálat a minimum, amit meg kell csinálniuk (EKG, vérnyomásmérés, véroxigén mérése, vérvétel, mellkasi röntgen), indokolt esetben pedig továbbiakat is.

2018. dec. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Elindul a mentő is, de közben jön az ügyelet előtte, míg a mentő ideér. Ugyan ez volt mikor a szomszédasszony szívrohamban elhunyt, kijött az ügyelet megpróbálták visszahozni közben a mentő is úton volt. (32km a legközelebbi kórház). Akkor is ez volt mikor pár házzal lentebb rosszul lett egy idős bácsi.


Kérek majd beutalót.


Ja és kaptam egy kicsit sem szalonképes rasszista privát üzenetet, leszögezném mindenkinek, hogy nem vagyok "r0h4dt c1gány" ahogy a kedves üzenetküldő fogalmazott, magyar vagyok.

2018. dec. 15. 20:35
 9/10 anonim ***** válasza:
27%

#7

Én a nyáron kínkeservesen kivettem egy albérletet, apám megtudta, és odament ugatni, hogy ki ne merjék adni. Tényleg nem adták ki, még a kauciót is buktam. Azóta ugyanilyen alapon azt is megtiltotta, hogy elmenjek dolgozni. Nagyon könnyű azt mondani, hogy az ilyen szülők gyerekei választották, hogy otthon maradjanak. 22 éves vagyok, és már évek óta próbálok otthonról eljönni, nagyon nem egyszerű. Kinek könnyebb, kinek nehezebb, de ha te nem voltál ilyen helyzetbe, akkor ne oszd az észt.

Bocsánat az offért.

2018. dec. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#9.:


Tehát jog szerint nagykorú vagy, így a szüleidnek már nincs joga meghatározni, hogy hol élj, hol dolgozz stb., apád jogsértő módon belepofázik az életedbe, megfoszt a jogaidtól, tulajdonképpen korlátozza a személyi szabadságodat is, te pedig tűröd. Mondhatod, hogy ne osszam az észt, de hogy én egy percig sem tűrtem volna, az biztos. Elég nagy ez az ország, és csak a kiskorúakat viszik vissza a rendőrök a szülőkhöz... Tudom, hogy nem könnyű, de jó szervezéssel és esetleg barátok/ismerősök/segélyszervezetek segítségével kivitelezhető.

Én 17 és fél évesen léptem le otthonról, nem tiltották meg ugyan, de nem is kértem engedélyt előzetesen, csak közöltem a tényt, amikor mentem a maradék cuccaimért. De jócskán szembe kellett néznem más nehézségekkel, pl. suli mellett dolgozni, mert anyagilag senki nem támogatott. Ha kötözködtek volna, kivárom a 18-at, és pattanok akár külföldre is.

2018. dec. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!