Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Volt már műtéted?

Volt már műtéted?

Figyelt kérdés

Kiváltott nálad az altatás hányást ébredés után? Miért műtöttek meg? Kort is kérnék szépen!

Engem egy évvel ezelőtt műtöttek, nem hánytam ébredés után. Ez különben mitől függ? Kinek gyengébb a gyomra, kinek erősebb, vagy mitől?

Köszönöm a választ!


2018. dec. 21. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Háromszor altattak, egyszer se volt semmi rosszullét. Max hülyeséget beszéltem.
2018. dec. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez attól függ ki hogy viseli az altatást. Nekem a csuklómat műtötték, mert régen felsértettem körfűrésszel, és összevarrták, de olyan vastag hegesedésem lett hogy elkezdte szorítani ott az idegpályát ami végett lettek problémáim. Egyébként a műtétre úgy lettem felkészítve hogy ha szükséges altatás lesz, mert kérdéses volt hogy a helyi érzéstelenítés mennyire lesz hatékony. Akkor ugyanúgy mentem altatóorvoshoz, műtét előtt 12 órával megvolt tiltva az evés, ivás,hogy ha esetleg altatás lesz akkor ne okádjak nagyon mert megfulladhatok, és akkor mondta nekem a doki hogy annyira változó embereknél hogy vagy lesz hányás vagy nem, hogy ők alapból arra készülnek hogy hányás lesz ébredés után, meg rosszul lét.

Ez baromira változó. A barátnőmnek érzékeny gyomra van alapból, ha egy kicsit is elcsapja már hányni tud szinte. Ő neki volt egy kemény műtéte és altatták, de nem hányt ébredés után.

2018. dec. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Engem mondjuk még sosem műtöttek, de dolgoztam sebészeten. A dolog nem függ attól, hogy milyen a gyomrod. Az alatatószer több összetevő és többek közt pl van benne izomlazító is. Ugye a szervezeted szépen lassan bontja le az altatót, viszont ez a folyamat mindenkinél máshogy megy végbe és akinek lassabban azt jobban megviseli és hányni, émelyegni fog. De van akinek pl rémálmai lesznek tőle, mert az idegrendszerét terheli meg jobban, ez mindenkinél más.
2018. dec. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

3-as jol tudja:-). Az altatoszer "mellekhatasa" a hanyas, emelyges ebredes utan. Rengeteg fele szer van es attol is fugghet, hogy epp az adott szerre valaki erzekeny--e vagy sem.

Engem osszesen 6 alkalommal mutottek. Egyszer volt csak utana hanyingerem es hanyasom, nehanyszor szedules es egyszer tul elenk lettem (valoszinuleg az ebresztes miatt:-)) es beszeltem beszetem beszeltem:-) :-).

Amikor hanytam, akkor kiderult az se az altatoszertol.van, hanem gyulladasi folyamat indult be a szervezetembe es az amr annak vot az egyik korai tunete.

2018. dec. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek nyomtam egy zöld kezet. :)
2018. dec. 22. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!