Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kedves mentőorvosok! El...

Kedves mentőorvosok! El tudnátok nekem mondani milyen egy átlagos munkanapotok?

Figyelt kérdés
Hányszor mentek ki, egy hívás hogyan zajlik, leginkább kihez kell kimenni, ilyenek, vagy ilyen jellegű információkat nem adhatok ki?

2019. jan. 6. 13:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nem vagyok mentőorvos és nem tartozom az OMSZ állományába, de egyenruhásként sok olyan embert ismertem meg, akik olyan szerveknél szolgálnak, ahol riasztásra vonulnak. Általában a 104-et vagy 112-t hívják fel,a hívás befut egy központba, ahonnan a híváshoz legközelebb eső mentőállomást riasztják, természetesen az esetnek megfelelő egységet küldik ki. Általában orvos nélküli egységek (ONE) amin gépkocsivezető van és mentőápoló. Kiemelt Mentőgépkocsi (KIM) Amin úgy tudom gépkocsivezető van és mentő-szakápoló, és az esetkocsi (ESET) amin ott a gk vezető,a mentőtiszt és a mentőápoló. Mentőorvos általában rohamkocsin vonul, vagy pedig MOK-on. Ők vannak a mentőhelikoptereken is. Hogy kikhez mennek ki, ez szerintem magától értetődő, hogy a legsúlyosabb esetekhez. Reanimatio-k, súlyos balesetek, válságos állapotú betegek stb. Legtöbbet a feljebb felsorolt egységek vonulnak, ők napi szinten többször. Nagyobb településeken természetesen sajnos vonulni kell a mentőorvosnak is.
2019. jan. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2019. jan. 19. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!