Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire igazak ezek az...

Mennyire igazak ezek az üzemorvosos túlvetkőztetéses történetek?

Figyelt kérdés

Kérek mindenkit, hogy a kioktató és az ilyen jellegzetes, gyk-s "kérdező ellen forduló" okoskodást és lekezelő fölényeskedést hagyjuk. Akinek csak erre futja, az inkább kímélje magát most az erőfeszítésektől.


Amie viszont választ várok, hogy fizikai munkánál mennyire lehet valós, hogy a belépés előtti foglalkozásegészségügyi vizsgálatnál olyan alapos vizsgálat legyen, amihez jobban le kell vetkőzni a felső egyszerű levételénél?

Hallottam már egy szál alsógatyás vizsgálatot is, meg olyat is, hogy heresérvet is néztek tehát konkrétan anyaszült meztelenre kellett stb.

Tapasztalatok vagy bennfentes szakmai ismeretek érdekelnének, hogy kit mennyire vizsgáltak meg.

Köszi előre is.



2019. jan. 6. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
En nem tapasztaltam a felső levételét kívül eddig mást
2019. jan. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ekg miatt kellett levetkőznöm felülről.
2019. jan. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
35%

Fizikai munkánál a sérv vizsgálata indokolt.

Én sosem dolgoztam semmi olyan helyen ahol a fizikai állapot a mérvadó, mégis mindenhol alsóra kellett vetkőzni, mondjuk nem tudom ez miért gond egyes embereknek.

2019. jan. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


"mondjuk nem tudom ez miért gond egyes embereknek." A kérdés felelet szempontból mindegy. Nem szerepelt hogy gond.

2019. jan. 7. 17:11
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Tudom, ezt csak úgy hozzátettem, nem megbántani akartam senkit ezzel.

Nálunk most is mindenkinek le kell vetkőzni, az én munkakörömhöz nem is tartozik hozzá az, hogy pl. ferde-e a gerinced, vagy van-e valamilyen testi deformitásod, de valahol prevenció is. Nekem most pl. felhívta a figyelmemet egy anyajegyre, ami valóban elég furán néz ki, de én magamtól nem foglalkoztam volna vele, így viszont elmentem megnézetni és örültem is neki. Ettől függetlenül megkaptam az alkalmasságit.

2019. jan. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%

A legrosszabb esetben alsóneműre kell vetkőzni annál lejeb nem.Üzemorvos nadrág tartalmába ne nyúlkáljon bele már bocs.Az nem normális és nem is indokolt egy vizsgálatnál sem,hogy bárki is szó szerint meztelenül legyen.


De a legtöbb esetben csak a felsőt kell levenni.Idáig csak alsóneműre vetkőzést hallottam.

2019. jan. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3-as


Nem az hogy gond, de általában tényleg nem lenne indokolt a nadrágot is levenni mivel általában a felsőtestet vizsgálják legalábbis nálam azt szokták.

2019. okt. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

*mármint az üzemorvosnál nálam úgy szokták


Előző voltam

2019. okt. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!