Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Véradás után mikor értesítenek...

Véradás után mikor értesítenek ha "baj van"?

Figyelt kérdés
Ha a szűrővizsgálat azt mutatja ki,hogy valami eltérés van, tehát beteg vagyok, hány nap múlva értesítenek levélben?
2019. jan. 9. 23:00
 1/4 Kalmopyrin válasza:

Nekem egy hetet említettek, amkor vért adtam. Kértek egy telefonszámot és ezzel kész is volt. Persze nyilatkoztam, hogy nem tudok semmilyen különösebb betegségemről, pontosabban semmiről, ami esetleg kontraindikálná a véradást.

De most lényeges, hogy véradásról vagy vérvizsgálatról beszélünk-e, mert nem mindegy. A véradásnál nem vizsgálnak minen paramétert, mert ez ugye nem is cél. Ne legyél hepás (Hepatitis), AIDS-es, meg még néhány egyéb összetevőre is vizsgálnak, amivel kinyírhatod az esetleges recipienst.

Laborvizsgálatnál - ha célzottan keresnek valamit és sajnos találnak is - akkor azonnal értesítik a háziorvost, a Járványügyi Hivatalt, a plébánost, Téged...

De mi az a "baj"? Ha nem vagy fertőző, akkor ráérsz az értesítéssel, legfeljebb csak Te pusztulsz bele - a rendszert nem nagyon érdekli. (Pl. fehérvs. a csillagos ég, vagy épp nulla.)

Tehát ha csak sima véradásról van szó, akkor ne várj csodát, ez csak néhány (ám fontos) szűrővizsgálatot jelent. Ha azonban gond van, gyakorlatilag a bevizsgálás után egy-két nappal már fognak keresni.

2019. jan. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Véradásról van szó igen, csak mondta az ápolónő, hogy kapok sms ertesitest amikor felhasznaljak a veremet ha mindent rendben talaltak vele, na mar most 3 hete voltam veradason es meg nem kaptam. Utanaolvastam az ovsz honlapjan es ott irtak, hogy ha valamilyen szurovizsgalaton fenn akadok, akkor ertelemszeruen megsemmisitik a veremet es ertesitenek. De meg levelet sem kaptam, ezert gondoltam, hogy megkerdezem ha mar valaki kapott ilyen levelet mennyi idovel a veradas utan jott meg. Egyebkent koszonom a valaszod.
2019. jan. 10. 00:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nem minden alkalommal kapsz SMS-t, amikor édesanyámmal mentünk, akkor én kétszer is kaptam SMS-t, ő pedig egyet sem, de levelet sem küldtek ki, úgyhogy valószínűleg csak elfelejtették. Azóta is volt már véradáson, és minden rendben volt. Szerintem ne aggódj, biztos minden rendben van. :)

2019. jan. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy lehet fel sem használták még a véred, azt hiszem kb. 1 hónapig tudják felhasználni. Esetleg a telefonszámod írtad el, és azért nem kaptál üzenetet. :)
2019. jan. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!