Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van itt olyan, aki jártas CT...

Van itt olyan, aki jártas CT felvétel ügyében?

Figyelt kérdés
Igazából egy olyan problémám lenne, hogy évek óta kellemetlen lehelettel küzdök. Eddig nem találták az okát. Fül-orr gégészeten a garatmanduláimat látták tanácsosnak eltávolítani, fogorvosnál zajlanak a vizsgálatok. Most megyek vissza a röntgen felvételemmel. A fogorvos szerint nem fogorvosi problémám van.. CT-re gondoltam utolsó körben, hátha arcüreg gyulladás vagy valami màs állhat a háttérben.. Vagy butaság azt feltételeznem, hogy CT-n talán kiderülhet a problémám forrása? Sok fejfájás miatt is jól jönne az a CT.. De olvastam, hogy előfordulhat valami légzőszervi probléma is, tehát lehet hogy a mellkasomról is kellene csináltatnom CT-t?!!

2019. jan. 27. 11:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod mi az a CT és mit vizsgálnak vele vagy egyáltalán minek a kimutatására alkalmas, akkor fölöslegesen gondolkozol ilyesmin.

Hála a jó égnek beutaló kötelesek ezek a vizsgálatok, szóval bízd magad inkább a dokikra.

2019. jan. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem fognak CT-t csinálni egy rossz lehelet miatt. Szerintem meg gyomorproblémád lehet. Nem szokott égni? Nincs sokszor hányingered?
2019. jan. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

Beutaló köteles kivéve, ha magánba megy sajnos....

Igaza van elsőnek, ugyanis nem tudom én sem hogy jutott-e pont ez eszedbe.

Ha doki nem indikálja, akkor csak feleslegesen sok sugárterhelés és már kaptál a fejedre a fogorvosnál is. Ilyenkor ugye az ALARA-elv érvényesül.

A rossz szájszag, lehelet lehet gyomorprobléma is, reflux vagy gyomorszáj záródási rendellenesség, esetleg rekeszsérv is. De akár lehet ez egy egyszerű szájhigiéniai probléma is.

Felesleges így a CT, legalábbis amiket leírtál.

2019. jan. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sugárterheléssel járó vizsgálatokat még magánban sem csinálnak beutaló nélkül.
2019. jan. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
CT-nél nem tudom, de nálunk röntgenben aki kifizeti, annak meg kell csinálni.
2019. jan. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nincsenek mandulaköveid? Azok borzasztó leheletet okoznak.
2019. jan. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kivették már a manduláimat, pont ezért.. Jártam megint fül-orr gégésznél, ő ajánlotta a CT-t. Hátha valami gyulladásról van szó.
2019. márc. 8. 08:05
 8/8 A kérdező kommentje:

A kérdező vagyok megint.. Voltam már belgyógyászati vizsgálaton, se a gyomrommal, se a beleimmel nincs baj.

A fejfájás is simán lehet arcüreggyulladástól. Fogorvos szerint szuvas fogam sincs, röntgenen nem lát gyulladást se. Fájnak a füleim is, és a fogínyem. Nem csinálnak CT-t rossz lehelet miatt?? 21 éves vagyok, kb. azóta van ez a problémám mióta az eszemet tudom... Komoly egészségügyi gondok is lehetnek a háttérben. Szóval vizsgáltatom tovább.

2019. márc. 8. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!