Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szombaton be lehet telfonálni...

Szombaton be lehet telfonálni kórházba időpontot kérni rendelésre?

Figyelt kérdés
2010. júl. 2. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Betelefonálni belehet, de időpontot ilyenkor nem tudnak adni, csak rendelési időben.
2010. júl. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. júl. 2. 20:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Mivel úgy gondolják hétvégén nem beteg senki, meg amúgy sem kell soha várni, így megengedhetjük magunknak azt a luxust, hogy a hét több mint negyedén zárva tartsunk...
2010. júl. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó, baromira értesz a témához. A kórház - mint intézmény - nem éjjel-nappali közért. Természetesen vannak olyan baleseti-sürgősségi részlegek, ahol 24 órában teljes az ellátás, de az nem indokolt, hogy mondjuk vasárnap éjjel kettőkor szemölcsöt vegyenek le, vagy szombaton este 8-kor mammográfiát végezzenek. A háziorvosod sem 24 órában dolgozik, ugye? Elméletben meg lehetne csinálni a folyamatos, 24 órás ellátást mindenütt iszonyú sok pénzből és sokszor ennyi emberből. Ám ilyen még a dicsőített külföldi kórházakban sincs és ott is hosszú előjegyzési idők vannak a nem sürgős esetekre.

A kérdezőnek pedig: kórháza válogatja, nálunk, ha megtehetjük (mert van hozzáférésünk), mindig adunk időpontot.

2010. júl. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem kell, hogy 24 órás legyen. De amíg a legegyszerűbb vizsgálatokra is heteket, a beavatkozásokra meg hónapokat kell várni, némileg luxusnak tűnik, hogy sok szakrendelés heti 3-4 alkalommal és átlagosan mindössze 3-4 órában (!) érhető el.

Egy példa szűkebb hazámból:

[link]

És bizony-bizony lenne igény a hétvégére is, mivel "természetesen" mindig egybeesik a rendelés a pórnép munkaidejével is, így szabi vagy betegszabi nélkül képtelenség még 1 ellenőrző vizsgálatot is letudni. Az ember inkább bele se vág, ha 10 különböző vizsgálattal lehetne kideríteni, hogy pl miért szédül, mert rámegy 1 év és 10 nap szabi.

Persze tudom, nem nekem, mint betegnek kell, hogy passzoljon, hanem nektek, kórházi dolgozóknak...

2010. júl. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hosszasan vitatkozhatnánk erről a témáról, de te csak a saját szemszögedből nézed, én meg naponta 80-100 ellátandó beteggel foglalkozom. Mindenki azonnal és először akar bejutni és azért vagyunk kénytelenek egyre hosszabbodó előjegyzéseket adni, mert a kedves betegek kikövetelik maguknak az orvostól az általuk szükségesnek vélt vizsgálatokat, az orvos a -hamarabb-szabadulok-tőle-úgysem-én-dolgozok-vele-elv alapján ad is beutalót ha kell, ha nem. Aztán, ha 5-6 hetes dátumot kap a kedves beteg, rögtön megkapjuk a szokvány-dumákat, hogy meg is dögölhetek addig, bezzeg ha a saját anyja lenne...de inkább nem sorolom, mert sok újat már nem tudnak mondani. Aztán jönnek a kedves betegek a magánrendelőkből, meg a természetgyógyász csodadoktoroktól, hogy aszonták ezt-meg-ezt kell NEKÜNK megvizsgálni. Ott fizetett, tőlünk meg elvárja a magas szintű ingyenes azonnali gyógyítást. Bizonyos területeken, mint pl. radiológia, szakorvos alig van. Nincs, aki két műszakban végezhetné a vizsgálatokat, itt is ki kell adni a nem kevés szabadságot, szabadnapot, az ügyeletek után járó szabadidőt, stb. Lenne igény hétvégére? És ki rendelne? És miből fizetné a kórház a túlmunkát? Meg a volumenkorlát túllépése miatti veszteséget? És másnap ki jönne dolgozni helyette?


Szédülés? Számtalan oka van, szeretném és azt az orvost látni, aki egy vizit után megmondja a frankót. Azért ez mégsem zacskóragasztás...Nekem szemészeti problémáim vannak, 2-3 havonta kell járnom ellenőrzésre, kezelésre és ha hiszed, ha nem, szabadnapot szoktam kivenni, mert tudom, hogy a kollégák legnagyobb jóindulata mellett sem biztos, hogy elég másfél óra. Ott is legtöbbször egy orvos dolgozik két rendelőben, míg a másik operál.

Hát ennyire "passzol" nekem is, mint kórházi dolgozónak, legfeljebb jobban rálátok a miértekre.

2010. júl. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Máshol is megoldották a hétvégét, ha igény van rá. (vasutas, tűzoltó, áramszolgáltató, vendéglős stb stb). Már pedig van. És még emellett a létszám mellett is lehetne tenni ezt-azt. Pl a rendelési idő tarthatna 14-18-ig. A betegnek mindegy lenne, de a dolgozónak nem. Az orvos meg ugyanannyit dolgozna. Vagy: mi a frásznak kell 20 embernek egyforma időpontot adni? Hogy 19 várjon? Minek kell valakit péntekre berendelni, hogy aztán hétvégén ne történjen semmi? Hogyan lehet, hogy betegek hazaszökdösnek? Hogy egyesek kórházi tárgyakat "hazahordanak". Hogy bárki bármikor bejárkálhat, kutya se kérdezi mit keres ott? Hogy a szülészet a legfelső emeleten van, meg a sebészet is? Hogy az újszülötteket a nyilvános folyosókon kell áttolni a kórterembe a sok tüsszögő látogató között? Szóval van azért kupleráj és szervezetlenség bőven.

Egész egyszerűen nem normális, hogy alap dolgokra 6-8 hetes időpontokat adnak, ha ezt elfogadjuk annak, akkor innentől a 4 év is megindokolható (csak a számokon vitatkozunk). Siető orvost sem láttam még. (Nem kapkodó idegest, hanem sietőt). Fél órával később kezdik a rendeléseket, slattyognak a papucsukban kényelmesen a folyosókon, büfé, miegymás. Ha egy kicsit csipkednék magukat, lehet az a 6 hét is csak 3 lenne.

2010. júl. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezeket a konkrét problémákat vesd fel a városotok közgyűlésén. Majd az ottani eü. bizottság bizonyosan kivizsgálja és keres megoldást. Ha másképp nem, hát majd a szabadnapos vendéglősök és tűzoltók tartanak szakrendelést az óhajtott periódusokban.


Ha úgy gondolod, hogy az orvosi munka összevethető és ekvivalens egy bakter, vagy egy pincér munkájával (félreértés ne essék, tisztelem őket) , akkor velük gyógyíttasd magad, lehet, hogy ott hamarabb sorra kerülsz.


Nem látom értelmét tovább rágni veled ezt a "gittet".

2010. júl. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!