Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van az alapvető elsősegélynyúj...

Van az alapvető elsősegélynyújtási szint felett magasabb képesítés vészhelyzet esetére?

Figyelt kérdés
Gondolok itt komolyabb problémák kezelésének képességére, de sima civilek számára.
2019. márc. 16. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:
43%
Nem egészségügyi szakszemélyzet számára alapfokú újraélesztési tanfolyam hozzáférhető. Az ennél magasabb szintű képzés nem szögesdróttal van elkerítve, csak nincs értelme, mert feltételezi olyan felszerelés meglétét és használatát, ami egy normál civil háztartásban egyszerűen nincs meg.
2019. márc. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ypszilon1980 ***** válasza:

Vannak, igen, bár az igaz, hogy ezek majdnem mindegyike first aid, de vannak másodlagos, nem közvetlen életveszélyt ellátó tanfolyamok is. Egy magánszemélynek amúgy nincs is többre szüksége.


[link]

2019. márc. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ó dehogynem. én futottam már bele anapyhalxiás reakcióba is ahol gégemetsztés lett a vége, de volt már újraélesztés is. szal éáppenséggel nem lenne felesleges csak tényleg nincs.

mondjuk egy mentőápoló-képzés sztem az olyan, ami ad kellő áttekintést a sürgősségi dolgokról, csak ott meg a kompetenciabeli dolgokba ütközöl, és a végén majd beperelnek ha pl bekötsz egy infusiót. szóval gyakorlati, inkább jogi részét nézve tényleg nincs, de ettől még nagyon hasznos tud lenni, ha komolyabb szinten is fel vagy készülve.

(mentőtiszt)

2020. ápr. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!