Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Győrben fizetős MR vizsgálat?

Győrben fizetős MR vizsgálat?

Figyelt kérdés

Párom magán rendelésen volt (22.000 Ft), ahonnan elküldték a Petz kórházba MR vizsgálatra, kapott is időpontot. De jelezte az orvos, hogy fizetős lesz. Párom nem kérdezett rá, hogy mennyi lesz az annyi.

Hogy lehet egy MR vizsgálat fizetős, mikor fizetjük egész életünkben a TB-t? Valaki tudja esetleg mennyibe kerül?


2019. ápr. 16. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Menjetek el a helyi kórházba vizsgálatra, onnan majd nem lesz fizetős.


Hozzávetőleges árak: [link]

2019. ápr. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Valamit nagyon félreértettél. Az orvos felé lesz fizetős, ahol a párod járt. Neki kell perkálni, nem a Petz Aladárnak.
2019. ápr. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
1-es válaszoló! Az a helyi megyei kórház, amiről a kérdező ír. (2.voltam.)
2019. ápr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

Attól, hogy állami intézetbe mentek, az mr lehet ki van adva egy cégnek, akik ezt csinálják. Nekik meg van állami és fizetős kontingensei. Egyébként változó az ár. Valahol a natív meg van 30 ezerből, máshol meg 45 ezer. Ha kell kontrasztanyag az meg radob még vagy 20 ezer Ft-ot. Illetve még úgy szoktak hirdetni, hogy külön natív külön kontrasztos és a kettő egyben.


Fel kell hívni őket, hogy pontositsatok, mert ahány ház annyi szokás.


Másrészt, ha magánban voltatok, az orvos nem tud állami szférába beutalót adni.

2019. ápr. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
5.! De tud. A Petzben egyébként már kétféle MR rendelő van. Az egyik magáncég, a másik állami.
2019. ápr. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Jó, akkor leírom, melyik a magán, amiről az orvosa beszélt: Diagnoscan Magyarország. Képalkotó diagnosztikai vizsgálatok végzése és értékelése a társadalombiztosítás (TB) terhére és térítéses ellátásban is.

Győr, Vasvári Pál u. 2. (Petz megyei kórház épülete). Telefonszám: 96/440-166.

Kizárólag magánrendelés: 30/944-6855.

2019. ápr. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, ebben csak az a durva, vagy fizet az illető, vagy vár kb. fél évet, mire sorra kerül. Addig simán elpatkolhat az ember. Az államiban sem jobb a helyzet. Szóval igen, fizetni kell. Kb. annyi, amennyi a linkben szerepel.
2019. ápr. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

[link]


gondolom ide kell mennie...40.000 atya isten

2019. ápr. 16. 16:33
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, oda. Tudtam, hogy megváltozott a cég neve, de én MR-DVD-en még ez szerepelt. De ha sürgős, akkor muszáj lesz összeszednetek a pénzt. Ha nem, akkor hosszú a várólista. Egyetlen egy kiskapu van, ha főállásban dolgozik, és úgy kér időpontot, hogy a háziorvosa ráírja, hogy TP-s, azaz táppénzen van. Akkor minden esetben előreveszik, de úgy is kb. 3-4 hét.

Táppénzen van a párod? Mert akkor fizetni sem kell!

2019. ápr. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Elnézést, ha félrepötyögtem, remélem, így is érthető és tudtam segíteni, mert benne voltam a dologban pont ott. :/
2019. ápr. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!