Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek adhat ilyenkor...

Szerintetek adhat ilyenkor visszamenőlegesen igazolást a háziorvos? Továbbiak lent.

Figyelt kérdés
Kellemetlen eset. Diákmunkán vagyok, és úgy néz ki, hogy nem fogok tudni bemenni a ma délutáni műszakomra semmiképp, mert fáj a torkom és most már hasmenés is jött rám, gyenge vagyok. A baj csak az, hogy reggel még nem éreztem rosszul magam, az orvos meg ilyenkor már nem rendel, csak reggel. Dolgozni holnap is kéne mennem, de azzal úgy vagyok, meglátom estig hogy leszek, és aztán döntöm el, hogy megyek e. A mai napot most már tutira elengedem, nem is szívesen megyek így el itthonról. A Kérdés, hogy szerintetek ez esetben hétfőn ha elmegyek orvoshoz, akkor még tudja a mai napot, meg esetleg a holnapit igazolni? A ciki az, hogy nagyon más lehetőségem nincs, épp elég rossz, hogy így alakult. Aki csak azt tudja írni, hogy lógós, meg munkakerülő, az inkább ne is írjon, mert komoly a kérdés. És különben is, évente ha egyszer vagyok beteg 1-2 napot. Köszönöm a segítséget!
2019. máj. 3. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Fogja tudni igazolni. Még ha jogosult lennél táppénzre, akkor is tudná igazolni.
2019. máj. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze, visszamenőleg is tud adni tegnapra, hisz bármikor előfordulhat, hogy olyankor van bajunk, mikor nem tudunk azonnal papírért rohanni. Ez teljesen általános dolog.
2019. máj. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, akkor megnyugodtam, mert olvastam azóta pár borzalmat, hogy volt, akivel kekeckedtek és nem adtak igazolást hasonló esetben meg, hogy orvosfüggő dolog. Bár mondjuk elég felháborító. Ugyanakkor az is igaz, hogy tudom, hogy elvileg 5 nappal visszamenőleg adhat, de nem köteles, így kicsit megijedtem, de akkor ok.
2019. máj. 3. 13:22
 4/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy adhat.

Ilyenkor azt is megteheted, hogy felhívod a dokit, ha éppen rendel, és szólsz neki, hogy rosszul érzed magad, otthon maradtál, de vársz egy kicsit, hogy mivé fejlődik a dolog, és ha rosszabbodik, elmész hozzá, ha pedig javul, akkor csak igazolást kérsz arra a napra. Főleg, ha még diák vagy.

2019. máj. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk speciel nem adnak visszamenőleg, fel kell vennie betegállományba, az meg nem működik utólag.
2019. máj. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az elég gáz, utolsó, belegondolva pedig előfordulhat ilyen eset, ha valaki össze-vissza, pl délután-este, vagy hétvégén is dolgozik, amint a példa is mutatja, hogy épp csak előtte lesz vacakul. Az egy dolog, hogy velem eddig ilyen nem volt.
2019. máj. 3. 14:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Engem vettek már táppénzre előző naptól. Rendelés megkezdésére legyél ott. Ha kekec éppen megkérdezheti miért nem voltál ügyeleten, ha olyan nagyon beteg voltál, de nem valószínű.
2019. máj. 6. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Írtó jó fej volt szerencsére, egy szó nélkül kiírt visszamenőleg. :)
2019. máj. 6. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!