Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan lehetséges megoldani...

Hogyan lehetséges megoldani hogy ne a körzetemhez tartozó kórházban mütsenek meg?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy volt már 3 mütétem itt vidéken, ahová tartozom körzetileg. 2 éve kezdődött, egy elég durva patkótályogom alakult ki a végbélnél, fájt, lázas voltam, nemtudtam kakálni, de nemtudtam mi az, kenőcsökkel kenegettem, stb. és akármennyire is ellenkeztem anyuéknak, mégis kimentem velük nyaralni messzire (kb 1200km-re innen).

Hát 2. nap után jóformán semmit sem tudtam csinálni csak hason feküdni, minden fájt, mindkét farpofám égett fhú borzalmas volt, kihivtunk oda egy dokit, angolul probáltunk kommunikálni de ugy hogy ő nem tudott, telefonon egy ismerőse forditott, szóval ez is megért egy misét, közben aludni sem tudtam a fájdalomtól, ott kerestünk kórházat, felvettek, reggeltől estig ott voltam és aztmondták megmütenek még a nap folyamán, na ez este 9 ig nem történt meg, úgyhogy inkább fogtuk magunkat és elindultunk másnap haza, ülni sem tudtam az autóba, nagyon kényelmetlen volt, és öcséméknek is mivel ugye hátra kellett hajtanom az ülést.... Aztán hazaértünk, kb 13-4 óra múlva, felértem, leültem a wcre éreztem egy kis megkönnyebüllést azthittem hogy sikerül végre kakáljak, mert ezt sem tudtam vagy 5 napon keresztül ahogy aludni sem, de helyette genny volt a wcben, kidurrant a tályog, mentő, kórház, vért vettek stb, és viszonylag hamar meg is mütöttek, de teljesen borzalom volt az egész, teljesen meg voltam zavarodva hogy 5 napja nem aludtam, utána meg altatásos mütét, halucináltam meg ilyenek meg tiszta nyügös voltam na de mindegy :D Szóval felvágták elég rendesen, nyitva is volt kezelve, ezután 1 évig rendben volt minden, nem is gennyezett semmi. Majd arra lettem figyelmes hogy megint fáj belül, még nem olyan durván csak éreztem hogy úgy fájdogál mint anno. Egyből bementem a kórházba, megnézték, majd megint mütét, aztmondták nem találtak semmit csak egy kis beszürödést.... no azthittem akkor minden oké, aztán benn voltam még, tiszta láz, 38 fokos lázaim voltak, gyógyszer sem mindig vitte le, már jeget kaptam a hónom alá amitöl fostam is hogy meg is fázok, ekkor se aludtam rendesen, majd egyik reggelre kidurrant valami a seggemen de nagyon sok genny jött belőle, az egész ágyam, mindenem tiszta genny volt, én meg kiabáltam a növéreknek hogy haló segitség, meg meg is ijedtem kicsit. Ezután megint megmütöttek, majd hazajöhettem, aztmondták minden rendben, ehelyett mikor már itthon voltam éreztem megint egy durranást és gennyezést, de csak egy nagyon kicsit meg nem is fájt, azóta pedig sipolyom van, és gennyezik, de ide nem szeretnék visszamenni, ja és közben kiderült hogy crohn beteg vagyok, voltam vastagbéltükrözésen hogy visszatért a tályog. ma voltam egy magánkórházban ahol egy napos sebészet üzemel tb finanszirozásra, de aztmondta a doki hogy ezt egynaposon nem tudja bevállalni mert csúnya :( Ebbe a kórházba tényleg nem szeretnék visszamenni, esetleg valami magánkórházat tudtok ahol a mütét tb finanszirozott, vagy valami lehetőség hogy más állami kórházban ellássanak ? Nem szeretnék megint 2-3 felesleges mütétet, véget szeretnék ennek vetni, normális kivizsgálásokkal, átjárásokkal stb. Előre is köszönöm, egy 21 éves fiú



2019. máj. 27. 22:31
 1/3 anonim ***** válasza:
64%
Esetleg egy sebészorvost keress fel, aki jól ért a dolgához, hátha meg tudja oldani, hogy a kórházban, ahol dolgozik megműtsön. Rokonom magánnőgyógyászhoz ment el és ő is műtötte. Tehát a kulcs a műtéthez szerintem az, ha magánba keresel egy jó orvost.
2019. máj. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a Crohn nincs remisszióban tök felesleges sebészhez rohangálni, mert újra és újra ki fog újulni.
2019. máj. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sikerült?

Rendbejöttél?

2022. okt. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!