Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tetoválás után olyan fóliát...

Riverflush kérdése:

Tetoválás után olyan fóliát raktak rá, amit nem kell cserélni,5 nap után kéne leszedni, de most a 2. napon már kezd feljönni meg kicsit bevérzett, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Vegyem le, és elég a bepanthen-el kenegetni? Azt mondta a tetováló hogy 4-5 nap után kell leszedni, de már be van kicsit vérezve és e miatt is kezdett kicsit feljönni a fólia. Arra gondoltam hogy leveszem így 2-3 nap elteltével és elég lesz a bepanthen-es kenegetés? Mit tegyek?

2019. júl. 7. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Èn is nemrég tetováltattam és kérni akartam ilyen fóliát, de a tetoválás helye miatt nem javasolták, le is beszéltek róla. Ha csak a széle jött le, én a helyedben leragasztanám. Nem tudom mit értesz az alatt, hogy bevérzett?! Ha leveszed, akkor is csak nagyon óvatosan tedd. Utána langyos vizzel mosd le, de ne áztasd, majd tiszta papírtörlővel itasd fel róla a vizet, de ne dörzsöld. Utána kend be vékonyan bepanthennel várd meg, hogy beszívja a bőröd. Én a helyedben ezután lefóliáznám, még 1-2-3 napig, attól függően, hogy mekkora a minta. Nekem az a tapasztalatom, hogy a fóliázással, ha jól csinálja az ember, elkerülhető a varasodás. A fóliázást 3-4 óránként kell elvégezni.
2019. júl. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem két napig volt fólia rajta (többször kicserélve) onnantól csak vigyáztam még rá ne nagyon legyen vizes meg kenegettem. Semmi gond nem volt így vele
2019. júl. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. júl. 7. 13:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, ez egy nagyon jó fólia, ami ennyi időt bír. Nem kell leszedni 5 napig, de ettől még vigyázni kell a mintára úgy, ahogy a tetováló elmondta. Utána leszedni, óvatosan lemosni, majd ápolni menetrend szerint.

A vér normális, ahogy a melegség is. Ha mégis úgy gondolnád, hogy valami nem jó, nyugodtan hívd fel a tetoválód, vagy menj el hozzá.

2019. júl. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!