Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Utalhat komolyabb betegségre...

Utalhat komolyabb betegségre ez a 3 májfunkciós érték? GOT: 39 (5-37) GPT: 47 (6-40) GGT: 67 (7-32)

Figyelt kérdés
10 hetes terhes vagyok, de az orvos szerint még korai a terhesség ahhoz, hogy attól legyen magasabb az érték. Elküldött hasi uh-ra, de csak decemberre kaptam időpontot. Nagyon kiváncsi vagyok, hogy mi okozhatja a magas értékeket. Fogamzásgátlót soha nem szedtem. Köszi a válaszokat.
2008. nov. 14. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Bármilyen gyógyszer rendszeres szedése okozhatja a májfunkciós értékek emelkedését, esetleg étrendi hibák, emésztési zavarok, valamint az alkoholfogyasztás, de gondolom, terhesen nem erről van szó. Egyébként nem kiugróak az értékek, úgyhogy nem hiszem, hogy aggódni kéne.
2008. nov. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát amit rendszeresen szedek az az Elevit és a MagneB 6. Lehet hogy attól? Köszönöm a választ.
2008. nov. 14. 10:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem, attól biztosan nem. Akkor marad valamilyen emésztési zavar (esetleg epeműködési probléma?). Az ultrahangon valószínűleg kiderül.
2008. nov. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A GGT-d elég magas.Valami miatt méreganyag van felhalmozódva a szervezetben.

Szerintem menj maszek uh-ra,ha aggódsz.

2008. nov. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Amit leírok nem idegesíteni akarlak,és egyáltalán nem biztos hogy nálad is ez lesz csak leírom velem hogy volt.

Én sem szedtem más gyógyszert,csak amiket te,az elején a vérvételnél nálam minden rendben volt(12. hét).

Azóta a terhesség 38 hetéig nem volt olyan vérvételem amit a májfunkciókat nézték volna.Aztán a 38. héten meg írtó magas lett ,tízszerese a jó értéknek.Be is fektettek.

Közben a 25. héttől szednem kellett több gyszer keményedésre, de elvileg azok sem okoznak ilyesmit.

Az orvosok a kórházban először nem mondtak semmit,nagyon meg voltam ilyedve,én sem ittam stb,szval nem volt oka hogy ilyen értékem legyen,aztán a vérnyomatom is magas volt,160-as,kiderült hogy toxaemia,és a terhességnek van ilyen fajtája amikor a terhesség miatt az anyai szervezet így reagál,és a babának ettől semmmi baja nincs,csak figyelték az értékeimet,hogy ne romoljon tovább,mert nekem még a véralvadással is gond volt.

Aztán végülis császár,és egészséges nagy baba lett belőle.

Azért írtam le neked,mert látod nekem közben nem volt erre kiterjedő vétvételem,nálad az orvos meg biztos odafigyel most már,és tényleg ne aggódj.Nálam hasi uh is minden oké,sztem nálad is lehet a terhesség hozza ki ezeket a változásokat,de most még igen kicsi az eltérés értékekben,szval ne hagyd magad,és ellenőriztesd mindig amikor csak lehet.És mondom a babának ettől nem lesz baj

2008. nov. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Tényleg jó, hogy már most így az elején kiszűrik ezeket, és mindenki azzal nyugtat, hogy nem sok az eltérés. Bizakodom!
2008. nov. 14. 20:09
 7/7 Blondy2 válasza:
Szia! Megkérdezhetem hogy alakult a terhességed? Nagyon köszönöm ha válaszolsz 🙏
dec. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!