Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akinek PCO szindrómája van!...

Akinek PCO szindrómája van! Hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés
Szedtek fogamzásgátlót? Nálatok milyenek a tünetek? Korotokat is írjátok légyszi!
2010. júl. 12. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:

szia, nekem szeptemberben derült ki. mikor abbahagytam a fogigátlót, összevissza mensiztem.

a nőgyógyászomtól kaptam metfogamma 850-et, mellé barátcserje kapszulát szedek(sajna a diétával hadilábon állok) és már van peteérésem, a ciklusom pedig 40 nap alá csökkent,a korábbi 70-80 napból.

32/N

2010. júl. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A barátnőm emiatt nem esett teherbe. Doki rábeszélte a műtétre, 7 centis heg, meg ami ezzel jár. Állítólag a műtét tökéletesen sikerült. Senki nem érti, miért nem esett teherbe azóta se...
2010. júl. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem tavaly novemberben derült ki, Cypromixet írt a nőgyógyász, Merkformint az endokrinológus. 12 kg-ot fogytam azóta. Tünetek: elmaradó menses (vagyis nagyon kevés volt és szerencsére amilyen hamar csak lehetett elmentem nődokihoz), mindig édességet akartam enni (ez amiatt van, hogy az inzulinszint mindig magas volt, és ez okozott állandó éhségérzetet), aknés volt a bőröm, ami szerencsére 3-4 hónap alatt rendbe jött, ill. fokozott szőrnövekedésem volt.

21L

2010. júl. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, látom hasonló korúak is vannak (én ma lettem 19) a műtéttel kapcsban a doki aztmondta h köldökön keresztül műtik már (laporpszkóppal vagymi) így kicsi a heg gyorsan gyógyul. én ettől akk is félek és más megoldást akarok...
2010. júl. 13. 23:31
 5/10 A kérdező kommentje:
utolsónak: a cypromixet meddig kell szedned? ha abbahagyod nem térnek vissza a tünetek? a fogyás gondolom a merckforminnak köszönhető, anélkül híznál? azért érdekel mert énis rengeteg édességet kívánok és én ezt meg is eszem ahogy akk is ezt tettem mikor még nem tudtam a PCOról...de!egyáltalán nem hízok kifejezetten vékony alkat vok, ezt mondjuk nem értem...na nem mintha hízni akarnék!
2010. júl. 13. 23:41
 6/10 anonim ***** válasza:
Vagy régen csinálták a barátnődnek,vagy nagyon elmaradott kórházban műtőtték,mert már szinte mindenhol laparoszkopos műtéttel kezelik a betegeket,az én sógórnőmnek már nem is látszik a helye,2 éve esett át(1 cm vágása volt 4 helyen a köldöke körül)1-2 napot kell kórházban töltenie.
2010. júl. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én 26 vagyok, elmaradó mensi, erősebb szőrnövekedés, inzulinrezisztencia stb. voltak a tüneteim. Cypromixet kaptam, tartom a diétát és mozgást, 8 hónap alatt 21 kilót fogytam, és jobban érzem magam. A Cypromixet közvetlen babaprojekt előtt hagyhatom abba, mert újra megemelkedik a tesztoszteronom, ha nem szedem. EGyelőre itt tartok. Az orvosom nem támogatja a metformin szedést, nála sok nőnek sikerült a teherbeesés anélkül is, egészséges életmóddal, mozgással, jó időzítéssel. Egyelőre ezt szeretném betartani, mert látom az eredményét.
2010. júl. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Szia!


Én 29 vagyok. Gyenge és rendszertelen mensi, hízás illetve fokozott szőrnövekedés voltak nálam is a tünetek.

Tavaly augusztus óta Cypromixet szedek, azóta diéta mellett mintegy 13kg-ot fogytam.

Nődokim azt mondta,hogy a gyógyszert csak gyerekvállalás előtt hagyjam abba.

Cypromixről majd Yasminelle-re leszek átállítva, mivel ez vmivel alacsonyabb hormontartalmú (20 mikrogramm ösztrogén, míg a Cypromix-ben 35 mikrogramm van), de ugyanúgy antiandrogén hatása is van. Továbbra is 160 gramm szénhidrátos diétát kell tartanom és így szinten tartható.

Cisztáim nem voltak, de minden más tünetem PCO-ra utalt.

2010. júl. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
a cypromix fogyaszt??:O de a fogamzásgátlók nem hízlalnak?
2010. júl. 18. 18:45
 10/10 anonim válasza:

Ez olyan fajta amitől elvileg fogyni is lehet, mivel vízhajtó hatása is van.

Elsősorban nem fogamzásgátló hanem antiandrogén, de mellékhatásként fogamzásgátló hatással is rendelkezik.

A pco miatt elég sok víz is volt rajtam, ez is okozta egyben a hízást is, majd mikor a gyógyszert tavaly aug-ban elkezdtem szedni, és persze mellé tartottam a 160 gramm szénhidrátos diétát, folyamatosan indultak meg rólam a kilók is, ill rengeteg vizet is lehajtott rólam.

2010. júl. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!