Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok/hölgyek! Ti mit használ...

Lányok/hölgyek! Ti mit használtok éjszakára? (Tampon vagy betét)

Figyelt kérdés
Nappalra tampont szoktam, ha nincs nagyon meleg akkor itthon is betétet, meg éjszakára is. De most nagyon meleg van, annyira melegít! Éjszakára tehetek tampont, mellé esetleg egy tisztasági betétet? Nem ázik át, nem lesz baj, hogy estétől reggelig bennem van? Köszi előre is! :)
2010. júl. 12. 21:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Szia! Én éjjelre mindig betétet használok. Egyrészt azért, mert ugye ha egész nap tampont használok, akkor legalább éjszaka hagyjam "szabadon", távozzon rendesen annak aminek kell:) Másrészt én félek a fertőzéstől. Mindenki hajtogatja, hogy 4 óránál ne nagyon legyen bent tovább a tampon, és ugye éjjel én nem szoktam felkelni kicserélni, ha scak nem ébredek fel véletlenül.Am. engem nem "melegít" a betét, persze nem a legkényelmesebb, de már megszoktam, kibírom ezt a pár éjszakát. Éjjelre 2 bugyi, egy éjszakai betét, popsi alá egy törülköző, nem hófehért pizsama és kész is:P 16L
2010. júl. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Én csak betétet használok,egészségesebb,tampont csak ha strandra megyek néha.Tehetsz tampont éjjelre nem lesz tőle bajod,de a tisztaságival együtt nehogy baleset legyen :D
2010. júl. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
83%
Dehogy is!Én mindig tampont használok éjszakára is!Semmi gond nem lesz, olyankor nem olyan intenzív a vérzés kibírja.Nyugi
2010. júl. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Én mindig tampont használok,és még soha nem áztam el.Éjjel ha fekszel nem intenziv a vérzés.Ha viszont felkelsz érdemes kicserélni,mert állo helyzetben megindul és elázhatsz.Betétnél is.
2010. júl. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Semmiképpen ne tampont! Ha nem is veszi észre az ember, de károkat okoz az bent (normális nőgyógyásztól, többtől is hallottam, hogy csak úszó sportolónőknek találták ki és hogy a legjobb az, ha minél kevesebbet használja az ember), ha már használja az ember, akkor tényleg legalább 4 óránként cserélje. Én személy szerint a libresse secure fitt-et használom, nagyon vékony és jó nedvszívó, az általad írt meleg okozást így már nem tapasztalom jómagam. Mellesleg a túlzott tamponhasználat méhnyak irritációt okozhat, ami a méhnyakrák előjele, szal tényleg csak óvatosan.
2010. júl. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ma éjjel kipróbálom a tampont aztán meglátjuk :)
2010. júl. 12. 22:31
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Szia!


Én nappalra és éjjelre is tampont használok vékony tisztasági betéttel már kb. 10 éve,és soha semmi problémám nem adódott még ebből.Egyszer sem "áztam át" reggelre,hiszen éjjel gyengébb is a vérzés,illetve vízszintes helyzetben fekszel,ami szintén csökkenti a kifelé szivárgó mennyiséget.El sem tudnám már képzelni,hogy intim betétet használjak,a vele járó kellemetlenségek (szagok,melléfolyás,kötöttség a mozgásban,stb.)miatt.De persze ahány nő,annyi szokás,ki,mit,hogyan szeret használni,kinél mi válik be,Neked kell megtapasztalnod,hogy számodra mi a jobb.


Üdv:25/L

2010. júl. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nagynéném 28 éve tampont használ éjjel-nappal és semmi baja. Én is azt használok, mostmár. Betét kényelmetlen és mindig átáztam,éjszaka gyakorlatilag 100% hogy átáztam. Tampon+tisztasági(a biztonság kedvéért. Ez a fertőzés dolog nagy hülyeség,ha jól használjuk semmi baj és így is kijön aminek kell.
2010. júl. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

A válasz írója 93%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:42

Egy állásponton vagyunk!

2010. júl. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
éjszakára mindenképp betétet,de már gyenge vérzésnél tampont is ! Nappalra szinte csak betétet !
2010. júl. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!