Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Baj lesz ha abba hagyom a...

Baj lesz ha abba hagyom a fogamzásgátlót? 16/l

Figyelt kérdés
Szűz vagyok és nem élek nemi életet, csak nőgyógyász írta fel, mert nagyon rendszertelen a ciklusom,fájdalmas, és már 1 héttel előtte nagyon offon vagyok+ gasztorol küldtek el oda, vérszegénység miatt. Felírták a ditinell fogamzásgátlót, hogy majd ettől helyre jön. 2 hónapja szedem, elvileg most kéne megjönnie a 2.megvonasos verzesnek, de már félek, mert az elsőnél is 7 napig tarott, iszonyat rosszul voltam, fel sem bírtam kelni. (plusz mondták, hogy valószínűleg lesz endometriózisom, az látszik az uh bol es az erre is jó. De en nem szeretném magam hormonokkal tömni már, és tiszta hülye mellékhatasai vannak. Arra gondotlam, hogy most abba hagyom a 3.levelt már nem kezdem el. Naby hülyeség lenne? (mamanak nem akarom mondani, mert ő azt mondja szedjed csak, nem hiába írták fel)..

#menstruáció #szédülés #Fogamzasgatloto #fájdalom hányinger
2019. aug. 21. 16:18
 1/5 A kérdező kommentje:
Plusz híztam azóta 2kg ot
2019. aug. 21. 16:21
 2/5 anonim ***** válasza:
35%
ha jót akarsz magadnak abbahagyod azonnal a szedését. a fogamzásgátló nem megoldás semmire, max tünetet fed el...de ha az alapproblémát nem kezeled, később sokkal komolyabb gond is lehet. felejtsd el a fogamzásgátlót, baromi káros..
2019. aug. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
38%
Ezt inkább a nőgyógyászoddal kellene megbeszélni, nem a webbetegből diplomázott gyakorisoktól.
2019. aug. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%
Biztos, hogy így nem szedném tovább. Letojnám az árát a gyógyszernek, abbahagynám azonnal. Így meg végképp értelmetlen a szedése, mivel foggátló előtt is sz@rul voltál a havi vérzésed alatt/előtt egy héttel, szóval még azon sem segített semmit szinte.
2019. aug. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%
A fogamzásgátló tabletta szedése során nincs se normális természetes ciklus, se menstruáció. A tabletta egy mű ciklust hoz létre mű vérzéssel (megvonásos vérzés). Tehát a rendszertelen ciklus problémáját egyáltalán nem oldja meg, csak elfedi. Annyira gusztustalan dolog egy orvos részéről, hogy ennyivel letudja a probléma megoldását...
2019. aug. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!