Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Epilepsziás hölgyek! Ki szed...

Epilepsziás hölgyek! Ki szed Lamictalt?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy ti hogy álltok a menstruációs kérdés terén.


7 éve volt utoljára rosszullétem (összesen 3 volt), azóta teljesen tünetmentes vagyok.

Jelenleg csak Lamictalt szedek, előtte több másik gyógyszert is szedtem. Régebben pontosan jött a menszeszem minden hónapban, de amikor a Lamictallal lett kombinálva az akkori Levetiracetam, akkor előfordult, hogy évente egyszer kimaradt és néha késett.

Most már lassan 1 éve csak Lamictalt szedek, azóta egyszer kimaradt és kb 3x késett.

Itt olvastam korábban, hogy valaki Lamotrigint szedett, és az okozhat menstruációs problémát, aminek ugyanaz a hatóanya, mint a Lamictaltnak.


Járt már így közületek valaki? Mennyire normális?

Nemsokára megyek az orvosomhoz, és akkor rákérdezek, de azt mondta, hogy ezt szedjem, ha később szeretnék szülni.

Fél éve voltam nőgyógyásznál, ő azt mondta, hogy egészséges vagyok.


Kérem, csak olyanok írjak, akik tapasztaltak már ilyet!

Előre is köszönöm!


N/23



#epilepszia #menstruáció Lamictal
2019. aug. 21. 20:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szép napot, sorstárs!

Nekem nem volt ilyen problémám a Lamictal miatt, sőt!

Ennyire hatékony gyógyszert még nem kaptam, pedig az évtizedek alatt kipróbáltattak velem elég szrt. Nem álmosít, nem hízlal, viszont szuperül blokkolja a legtöbb rohamom és nagyon gyorsan 2-3 percen belül érzem a hatását. Nem mennek rá fél napjaim a kóválygásra, mint a régebbi tablettáim esetében.

Az életminőségem változott meg, pedig súlyos epis vagyok.


Figyu! Miért vagy bizonyos abban, hogy a ciklus rendszerességének változása miatt tutira a Lamictal lehet felelős, egyéb, a testedben zajló változás nem?

Ha a doki majd azt mondja, gyanakodj egyéb dologra is, szerintem fogadd meg a tanácsát és pl. látogasd meg újra a nőgyógyászatot, ahol rákérdezel, mi egyéb okozhatja még a "kimaradásokat" !

Ezeregy oka lehet. Lehet, egyszerűen az epi és az arra szedett bogyók nélkül is így alakult volna. Legalább is van példa sok, de "direktben" a Lamictal ezen létező mellékhatását se nem tapasztaltam, se nem hallottam effélét nyavalyatörős ismerőseim körében.

Akármi az ok, legyél nyitott arra, hogy egyéb kiváltó okra is gyanakodj, mint kizárólag egy gyógyszer mellékhatására!


Ha szedsz fogamzásgátlót, arról a dilidoki tudjon, nagyon fontos!!!


[link]


" Egyéb gyógyszerek és a Lamolep" >>> "A hormonális fogamzásgátlók (így a fogamzásgátló tabletták) befolyásolhatják a Lamolep hatását" (a Lamolep hatását, nem a ciklusok rendszertelenségét, vagy a fogamzásgátló hatását, azzal való összeférhetetlenséget. Értelmezésem szerint itt pont ellenkező irányban ható dolgokról írnak, tehát a többi bogyó befolyásolhatja a Lamolep hatásait, hatékonyságát) >>>

Ami tuti: addig menj, míg nem tudod a biztos okot.

De sztem (magánvélemény!) a Lamolep, mint antiepileptikum megérdemli , hogy addig annál maradsz, nem teszed ki magad az ezerféle másik dilibogyó hatásának, míg valóban megbizonyosodnak, hogy a Lamolep minden problémád kiváltója/ okozója.


Ha teljes vérképre kérsz/kapsz beutalót, semmiképpen el ne felejtsd el a VALPROÁT-szint mérését is említeni, beutalóra ráíratni---már ha a háziorvosodnak nem jut észbe első blikkre!


(Nekem olyan szakbarbár háziorvos jutott, ahol a ká betegnek nem csak azt jó tudnia, mi a franc baja van, miért is zaklatja a dokiját, hanem azt is, hogyan kezeltesse magát. Így, "önvédelemből" erősen javallt, ha azt is megsúgjuk , milyen "extra" vizsgálatok kellenek nekünk. Ő csak arról tud, melyik gyógyszergyártó reklámozott cuccait sóza ránk. Ha beledöglünk, akkor is. Ez van..... :(


Ne hagyd magad, addig menj, míg ki nem derül panasz tuti oka, mert a Lamolep egyébként messze nem a legszrabb antiepileptikum egyike. De ha azt ok nélkül váltják le vmi egyébre, az viszont nem jelent segítséget/megoldást.

Márpedig antiepileptikum mellékhatások nélkül nincs, akkor meg jobb, ha a kevesebb bajt okozó bogyót kapod.

Jó egészséget, tünetmentes napokat: Üdv mindenkinek!

2019. aug. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Állj at tegretolra az meg rosszabb
2021. nov. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szia! :)

Ahogy olvastam a kérdésedet, mintha csak rólam szólna a sztorid. :D

Szintén Lamictalt szedek, korábban Levetiracetammal volt kombinálva.

Nálam is előfordult, illetve előfordul kb éves szinten 1x, hogy néha-néha kimarad.

Szintén voltam nőgyógyásznál, nekem is azt mondta, hogy egészséges vagyok, és hogy teljesen normális az, ha véletlenül 1-1 hónap kimarad.

Nem tudom, hogy a gyógyszer okozta-e ezt nálam, vagy esetleg a stressz. Illetve az alkatod is befolyásolhatja, én pl. 172 cm-hez amikor alig ütöttem az 50 kg-t, akkor rendszeresen voltak problémáim, mint kiderült, a súlyom miatt. Amióta fixen 50 kg felett vagyok (jelenleg 52, tudom ez is nagyon kevés ehhez a magassághoz), azóta semmi bajom. Esetleg nincsenek súlyproblémáid?

Amúgy egyéb mellékhatást nem tapasztaltam a gyógyszerrel kapcsolatban, szintén azt mondta a neurológusom, hogy ezzel a gyógyszerrel fogok tudni szülni.

Bármi kérdésed van, nyugodtan írj, beszélhetünk róla! :)

25/N

2021. nov. 24. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!