Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Igaz, hogy a borotválástól...

Igaz, hogy a borotválástól megerősödik, az epilálástól pedig elgyengül a szőr?

Figyelt kérdés
2010. júl. 15. 17:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A borotválásnál tapasztaltam, viszont szerintem epilálásnál nem gyengül... Sőt, néha ott is erősödik, mert azért a csipeszek néha nem kihúzzák, hanem elszakítják a szőrt.

Viszont epilálás után másnap legalább nem kell megint epilálni :)

2010. júl. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Borotválástól a többségnek erősödik, mivel a szőrtüsző bent marad és abból nő újabb, erősebb szál. Az epilálás meg inkább ritkítja, ebből kifolyólag gyengül is a szőr.
2010. júl. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag nem erősödik, csak annak érződik, mert a borotva egyenesre vágja, míg ha magától nő, nem egyenesre nő a vége, és nem is egyformára a szálak.


Epiláláskor nem gyengül a szőr, hanem ritkul. De nem azonnal, én 10 éve csinálom havonta, és csak most kezd ritkulni.

2010. júl. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Én úgy tudom ez így igaz, a borotva a szőr végét, a vékonyabb részt vágja le, és így kezd erősődni, mondjuk eleinte természetesen nem. Epilálásnál nem tudom, hogy mennyire gyengül, én párszor epiláltam már, de nem látok semmi változást, csak örültem, hogy pár hétig nem kellett vele foglalkoznom.
2010. júl. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
és mi van a szőrtelenítő krémekkel?
2010. júl. 16. 12:52
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat :)
2010. júl. 16. 12:53
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A szőrtelenítő krém is olyan, mint a borotva:D

Tudom, hogy csomóan mondják, hogy nem erősödik a borotvától sem, csak esetleg erősebbnek tűnik mert így meg úgy vágja le a szőrt.

De nekem akkor is az a tapasztalatom, hogy erősödik tőle. Pár évig használtam krémet is, de olyan lett a lábam tőle, mint a yetinek... (Mondjuk amúgy is hormongondjaim vannak). De mióta tövestől szedetem ki, azóta sokkal ritkább a szőröm és talán nem is annyira sötét.

De kozmetikusom is mondta, hogy valakinek már jó pár éve gyantázza a karját, és már alig van rajta szőr.

2010. júl. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

a borotválkozástólerősödik dolog az kacsa. gondoljon bele aki nem hiszi el, hogy a hajunk milyen vastag lenne 90 éves korunkban. :)

tvben hallottam, talán a két testőrben, azthiszem pont szőrtelenítős izén voltak. :D


epillálásnál meg figyelni kell, mert elfordulhat a hagyma és rossz irányba (értsd: befelé, a bőr alá) kezd el nőni a szőr. nem gyakori, csak vigyázni kell. :)

a veet pedig feloldja a szőrt, és a bőr egy részét is, szerintem elég durva cucc, én maradnék a gyanta-epillátor környékén.

de én fiú vagyok, szóval csak elméleti síkon. XD

2010. júl. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem erösödik, csak éles lesz a vége, ezért tünik erösebbnek, vagy sötétebbnek. És az epilálás nem gyengíti.

A szökítés erösíti a szört.

2010. júl. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A krém pedig tényleg lemarja a böröd is! tapasztalat...
2010. júl. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!