Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyogyász ha észre veszi...

A nőgyogyász ha észre veszi hogy egy 16 eves lany nem szűz, szol a szuloknek?

Figyelt kérdés
mármint ha a baratnom az edes anyjaval elmegy a no gyogyaszhoz, akkor a no gyogyasz fog szolni barmit is hogy mar nem szuz? (valoszinuleg kerdes szulotol nem.jonne e felol) fontos lenne koszi

2019. okt. 17. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem észrevenni kell, mert a szűzhártya állapota és a szüzesség nincs szoros összefüggésben. Ettől függetlenül az orvos valószínűleg megkérdezi hogy szűz-e, mert akkor úgy fogja megvizsgálni, vagy ha konkrétan szexuális érintkezéssel kapcsolatos problémával fordul orvoshoz, nyilván nem célszerű eltitkolni a tényt, hogy volt szex.
2019. okt. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Elöször is az anya nem lehet ott a vizsgálatnál, kivéve, ha a lány ragaszkodik ehhez.

Másodszor az orvos nem mondhatja el a vizsgálati eredményeket az anyának (sem), a páciens beleegyezése nélkül.

Harmadszor az orvosnak nem sok köze van ahhoz, hogy valaki szüz vagy sem, kivéve, ha ennek jelentösége lehet a diagnózis szempontjából (pl. terhesség, nemi fertözés vagy hasonló).

2019. okt. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Ugyan miért szólna? 16 évesen már nem baj ha nem szűz valaki.
2019. okt. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg honnan tudná az orvos, hogy az anyja nem tud arról hogy a lány él nemi életet?
2019. okt. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Kegyetlen a helyesírásod, de válaszolok: a kint váró anyukához nem fog kimenni az orvos, hogy elújságolja neki, hogy nem szűz a lánya. Ha az anya ragaszkodik ahhoz, hogy bemegy a vizsgálatkor (ezt a lányával kell megbeszélnie), akkor úgy is hallja, mert az orvos minden esetben megkérdezi egy 16 évestől. Nem utolsó sorban, mint ahogy előttem is írták, nem mindegy, milyen problémával megy nőgyógyászhoz. Ha nincs bent vele az anyja, akkor nem mondja el, mert nem munkaköri kötelessége.:)
2019. okt. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 16 éves lány. Áruld el nekem kérlek, szerinted honnan fogja tudni a nőgyógyász, hogy szűz vagy-e vagy sem? Ez nem látszik a nőnemű egyéneken sem. Max akkor fogja tudni, ha elmondod neki. Ha meg akar vizsgálni, és szűz vagy, azt érdemes jelezni a vizsgálat előtt.
2019. okt. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
Nálam ez volt az egyik első kérdése a nőgyógyásznak (fertőzéses panasszal mentem, szóval elég releváns infó). Tehát ha az anya bent van, akkor hallja. Javaslom viszont, hogy mindettől függetlenül is ragaszkodjon a lány ahhoz, hogy egyedül mehessen be az orvoshoz. Különösképpen ha már nemi életet él, épp ideje felnőnie a feladathoz, és egyedül is megtanulni elintézni ezeket a dolgokat, amiket az anyának el is kellene fogadnia.
2019. okt. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
neharagudjatok a helyesírásom miatt. nem figyeltem oda rá, illetve a kérdést a Barátnöm miatt tettem fel, mivel "fel fázott" ami ugyebár lehetett volna bakteriális is stb, és félt elmenni nőgyógyászhoz. köszi a sehiitséget.
2019. nov. 10. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!