Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szüzesség elvesztése után...

Szüzesség elvesztése után legkésőbb mennyivel kell nőgyógyászhoz menni? Mit csinál az első alkalommal?

Figyelt kérdés
2019. okt. 19. 09:38
 1/7 A kérdező kommentje:

19/l

Még sosem voltam nődokinál

3 hónapja nem vagyok szűz

2019. okt. 19. 09:39
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell menned.
2019. okt. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell menned, csak ha panaszod van és/vagy fogamzásgátlót szeretnél felíratni.
2019. okt. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%

Nem az szexuális élet megkezdése miatt kell járni nőgyógyászhoz. Sőt a lányok, nők többsége nem is jár, csak ha baj van (kellemetlen érzés, lehetséges terhesség).


Ajánlott viszont az első menstruációt követően elmenni, majd azt követően évente szűrővizsgálatokra. Ezekkel még időben észrevehetők a betegségek és még tudják kezelni.


Első alkalommal mindenképp mondd, hogy neked ez az első. Megértő lesz és többet fog magyarázni. Akkor kell menni, amikor nem menstruálsz, mert alulról le kell majd vetkőzni, hogy megvizsgáljon. Szűrővizsgálatokhoz kenetet vesz. Ez, illetve, ha belső vizsgálatra van szükség (kacsával vagy ultrahanggal) az kellemetlen. Ha a vizsgálat alatt valami fáj, akkor viszont mindenképp jelezd neki.

2019. okt. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Rákszűrésre már nem árt elmenni 20 éves kor körül, onnantól pedig évente.
2019. okt. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy kell! Senki nem kényszeríthet. Màs dolog az, hogy ajánlott.
2019. okt. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Liz* ***** válasza:
89%
Én 19 éves korom óta járok méhnyakszűrésre. (Most vagyok 25). Már akkor is mondta az orvos, hogy fiatal vagyok a szűréshez, de úgy voltam vele, ha elkezdtem a szexuális életet nem árt ha évente "megnéznek". Ha így nézed a dolgokat, akkor lehet érdemes lenne neked is, de ezt te döntöd el.
2019. okt. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!