Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 21 évesen bárányhimlő oltás...

21 évesen bárányhimlő oltás nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mennyire jellemző, hogy serdülők és felnőttek ez ellen nincsenek beoltva?

Nagyon megijedtem mikor megláttam, hogy nem vagyok beoltva pedig tényleg súlyos szövődményei lehetnek.


Óvónőnek tanulok és most értesítettek, hogy bárányhimlősök a gyerekek. Mi pedig az óvodában gyakorlatozunk, hiányozni pedig lényegében tilos.

Nagyon megijedtem és most nem igazán tudom mi legyen. Holnap beadatom az oltást.


Anyukámtól már kérdezgettem korábban többször is, hogy be vagyok -e oltva ellene, de ő azt mondta, hogy perszee biztosan bevagy. Bár nem emlékszem hogy az voltál, de hondolja az voltál, mert nővéred is.

És én így ebben a hitben voltam, hogy az voltam és be is vagyok oltva.


És most láttam hogy nem.



2019. okt. 20. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Szia!


Magyarországon bárányhimlő ellen nem jellemző, hogy be lennénk oltva, de nagyon ritka, hogy valaki gyerekkorában ne esne át a fertőzésen, és az ugyanúgy védettséget ad. Pár éve tették ingyenessé a kisbabáknak az oltást, előtte több tízezer forintba került az oltássorozat.


Ha nem vagy biztos benne, hogy átestél rajta gyerekként, akkor nem árt tényleg beoltatni magad - de amúgy ellenőrizni is tudják, hogy védett vagy-e (speciális vérvizsgálat kell hozzá, és sok más fertőző gyerekbetegségre is meg tudják nézni). Ha nem estél át rajta, de beoltottak, az elvileg nem ad élethosszig tartó védettséget, de ha Magyarországon élsz, akkor gyakorlatilag igen, mivel még mindig sokan elkapják, így rendszeresen találkozol a vírussal, ami megfelel annak, mintha mindig újraoltanának.

2019. okt. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Miss Endzsi ***** válasza:
38%
Én sem voltam beoltva. 18 évesen el is kaptam, szépen gyógyult, pár kisebb hegem maradt.
2019. okt. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%
A mi korosztályunkat nem nagyon oltották be. Egyrészt nem volt kötelező, másrészt pedig még várták is a szülők, hogy kapjuk már el végre. Viszont az esetek többségében, ha elkaptad gyerekkorodban, akkor nem valószínű, hogy még egyszer találkozol vele, természetesen lehet kivétel. Felnőttkorban lehetnek súlyosabb szövődményei, de már valószínűleg kezd "átalakulni" maga a vírus is, sokkal ellenállóbb, nagyobb problémákat okoz, ezért oltják be manapság sokan a gyerekeket is.
2019. okt. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
Ha voltál már bárányhimlős, akkor nem gond, hogy nem vagy beoltva. Ha viszont nem voltál még és óvónőnek tanulsz, akkor mindenképpen menj el dokihoz, hogy mit javasol, mert felnőttként ha elkapod, akkor annak komoly szövődményei lehetnek. Lehet, hogy a doki azt mondja, hogy oltassd be magad. Ha még nem voltál és nem is vagy beoltva, akkor az óvónőség eléggé veszélyes foglalkozás lesz, hiszen pont óvodás korban lesznek gyakran bárányhimlősök a gyerekek.
2019. okt. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen mindenképpen beoltatom magamat, csak tudom hogy két oltás kell és addig én óvodában leszek és nagyon félek, hogy elkapom, mert az első oltás még nem véd teljesmértékben azt olvastam, meg idő is kell neki.

Ha nem óvónő lennék majd egyszer a gyerekemtől is simán elkaphatom.

Csak anya tényleg nem emlékszik, hogy voltam -e himlős. Ezért szerintem nem voltam, mert erre csak emlékezne. Beoltva meg tuti nem vagyok.

Beoltatom magamat holnap és addig remélem nem kapom el.

Köszi a segítségeteket!:)

2019. okt. 20. 14:24
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
És ez is a nők egészsége kategóriában....
2019. okt. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kérlek fejezd be
2019. okt. 20. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!